OFPOF

Huawei, İngiltere'nin Güvenlik Sorunu ile Karşı Karşıya

-
312
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Huawei, İngiltere'nin Güvenlik Sorunu ile Karşı Karşıya
0 izlenme
Ofpofer
-

İngiliz yetkililer, yazılımın gelecekte casusluğu kolaylaştırmak için kullanılabileceğini öne sürdüler.

Huawei, gözetleme için bir gün silahlandırılabilen yazılım bileşenleri konusunda İngiltere’de hala inceleme yapıyor.

Pazartesi günü Reuters, ABD şirketi Wind River Systems tarafından geliştirilen yazılımın yakında güvenlik güncellemeleri için geçersiz ve uygun olmayan bir hale geleceğini bildirdi.

Tartışmanın kalbinde yer alan yazılım, Huawei tarafından kullanılan VxWorks adl işletim sistemidir.

Yayına konuşan adsız kaynaklar, akıllı telefon devi tarafından kullanılan sürümün ürün ömrünün sonuna geldiğini ve 2020 yılına kadar Wind River'dan güvenlik güncellemeleri ve yamaları almayacağını ileri sürüyor.

Güvenlik güncellemeleri akışı bittikten sonra, ilgili güvenlik açıkları veya güvenlik kusurları ortaya çıkarılmalı; çünkü İngiliz telekom ağları ve tüketicileri, doğrudan siber saldırı veya gizli gözetleme yoluyla, tehlikeye açık ve savunmasız hale gelebilir. Bu da maddi olarak ciddi bir hasar teşkil edebilir.

Bu ayın başlarında yayınlanan bir raporda, İngiltere düzenleyicilerinin, Huawei ve şirketin tedarik zinciri ağı ile siber tehditler için hedef haline gelebilecek "eksiklikler" olduğuna inandıklarını bildirmesi üzerine Çin-ABD ticaret savaşında yeni bir boyuta geçildi.

Bir Huawei sözcüsü Reuters'a İngiltere yetkilileri tarafından dile getirilen her türlü endişenin ele alınacağını ve siber güvenliğin Huawei'nin en önemli önceliği olduğunu ve mühendislerin risk yönetim sistemlerini etkin bir şekilde geliştirmeye devam edeceğini söyledi.

Bir Wind River temsilcisi, doğrudan durum hakkında yorum yapmadığı gibi şirketin müşterilere, gelecekteki güvenlik güncellemelerini almaya devam edecek olan yeni yazılım sürümlerine geçmesine yardımcı olduğunu da söyledi.

Kaynak: zdnet.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık