OFPOF

Huawei Bilgisayar Pazarına Girmeye Hazırlanıyor

-
253
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Huawei Bilgisayar Pazarına Girmeye Hazırlanıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Huawei üreteceği bilgisayarlar ile Dell, Lenovo ve HP gibi ünlü markalara karşı yarışmaya hazır.

Çin telekom devi Huawei, bilgisayarlara küresel bir genişleme ve farklı bir nokta olmayı planlıyor. Salı günü dünya ünlüsü marka yaptığı resmi açıklamalada iki yıllık satış hacminde ve marjlarda baskı uygulayan bir pazarda artık kendilerinin de yer almayı planladıklarını belirttiler.

Berlin'de düzenlenen bir basın toplantısında, Shenzhen merkezli şirket, 15.6 inç ekranlı dizüstü bilgisayar, 2'si bir arada tablet ve dizüstü bilgisayar hibridi ve son derece ince, metalik 13 farklı renkte ekran kartını içeren üç kişisel bilgisayar modelinin ilk ürün yelpazesini tanıttı.

Başlangıçta Huawei, tüm PC'lerin yüzde 50'den fazlasını birlikte satan Lenovo, HP ve Dell ile rekabet edecek. Premium fiyatlı tüketici pazarını hedeflemeyi planlayan firma pazara farklı bir soluk getirmek istiyor. Daha az ölçüde ise Apple'ın üst seviye olan ama son zamanlarda fiyat artışı ve dengesi olarak biraz küçülen Mac bilgisayarlar ile de rekabet edebileceği konuşuluyor.

Huawei'nin Matebook X, sıçrama geçirmez ekran ve kombine parmak izi imzalı ve güç düğmesi bulunan fansız bir dizüstü bilgisayardır. 1,399 ila 1,699 euro arasında (1,570-1,900 dolar) fiyatlandırılacağı düşünülen bilgisayar oldukça da şık tasarıma sahip. Matebook E 2-in-1 hibrid 999 ila 1.299 euro arasındayken 15.6-inç ekranlı Matebook D'nin fiyatı 799 ila 999 euro arasında değişiyor.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık