OFPOF

Htc 10'un Varsayılan Klavyesi Reklam Göstermeye Başladı

-
361
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Htc 10'un Varsayılan Klavyesi Reklam Göstermeye Başladı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Bu özelliği kullanmak istemeyenler için devre dışı bırakabilme ayarları da açıklandı.

HTC 10 sahipleri, varsayılan sanal klavyelerinde görünen reklamları bildirmeye başladı. Sinir bozucu reklam, öneri bölümünde görünür ve ekrandaki görünür içeriğin miktarını azaltır.

Haber iki Reddit mesajından geliyor ve GSMArena tarafından ilk kez bildirildi. Sinir bozucu bu özellik ile ilgili, kullanıcılar Reddit'e ekran görüntüleri gönderdi ve başkalarının benzer bir sorunla karşı karşıya olduklarını teyit etmek için konular oluşturdular.

Htc 10'un Varsayılan Klavyesi Reklam Göstermeye Başladı-1ua5pf8wic

Reklamlar, HTC 10'a önceden kurulmuş olarak gelen üçüncü taraf bir klavyeden geliyorlar. Forumdan şikayet eden sahiplerine göre, TouchPal klavyesi varsayılan olarak ayarlandı; bu da, müşterilerin satın aldığı zamandan itibaren onu kullanmalarına neden oldu.

Sorun, TouchPal'ın HTC ile olan kullanım lisansının geçerliliğini yitirmiş olmasından kaynaklanıyor gibi görünüyor, bu nedenle klavye artık reklamlar atıyor.

Kullanıcılar için seçenek, bir uygulama içi satın alma yapmak ve klavyeyi satın almak ya da yenisini almaktır. Yeni bir üçüncü tarafa veya yerli google klavyesine geçişle ilgili sorun, tüm bu sözlük önerilerini sıfırdan bir kez daha eklemek zorunda kalacağınızdır.

Reklam görmeye başlamış olan HTC sahipleri için bariz alternatif, Google Play Store'dan ücretsiz indirilebilen ücretsiz GBoard klavyesi olabilir (yerleşik ana Google klavyeniz henüz GBoard'a yükseltilmemişse). GBoard Google tarafından hazırlanmıştır ve ayrıca bugünlerde çoğu klavyede sunulan hızlıca kaydırma işlevini destekliyor. 

Varsayılan klavye ayarlarını Ayarlar Uygulaması> Dil ve giriş olarak değiştirmek için en uygun yol. Klavye ve giriş yöntemleri bölümüne gidin ve ardından indirdiğiniz yeni klavyenizi (veya GBoard) listeden seçin. Orada, yeni sanal klavyenizin tercihlerini de değiştirebilirsiniz. Yeni üçüncü parti klavyeyi kullanmak için TouchPal klavyenizi kaldırmanız gerekmeyeceğini unutmayın.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık