OFPOF

Hindistan, Araçların Çoğunluğunu 2032 Yılına Kadar Elektriklendirmeyi Amaçlıyor

-
295
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Hindistan, Araçların Çoğunluğunu 2032 Yılına Kadar Elektriklendirmeyi Amaçlıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Elektrikli araçlar için yeni bir gelişim planı hazırlayan hükümet bu hafta bir taslak hazırlık raporu sunacak.

Hindistan'ın en etkili hükümet düşünce kuruluşu, konvansiyonel araç satışlarını sınırlarken, elektrikli taşıtlardaki krediler için vergi ve faiz oranlarını düşürmeyi ve dünyanın en hızlı büyüyen otomobil pazarlarından biri olabilmek için geliştirmeler yapmaya başladı ve öneriler sundu.

Reuters tarafından görülen 90 sayfalık tasarı taslağı hükümetin 2018 yılının sonuna kadar bir pil fabrikası açacağını ve elektrikli taşıtlar için şarj istasyonları kuracağını, bu kurulumun ise benzinli ve dizel araç satışından elde edilen vergi gelirleri sayesinde yapılacağı belirtildi.

Başbakan Narendra Modi başkanlığındaki planlama organı olan Niti Aayog'un hazırladığı bir taslak rapordaki tavsiyeler, ülkedeki tüm araçların 2032 yılına kadar elektriklendirilmesini amaçlıyor ve hükümet ve sanayi kaynakları tarafından yeni bir hareketlilik politikası oluşturulacağını belirtiyor.

Rapor yalnızca elektrikli araçlara odaklanıyor; fosil yakıt ve elektrik enerjisini birleştiren hibrid araçlara ve elektrikli otomobillere teşvik eden mevcut politikadan uzaklaşılıyor.

Hindistan'da Dönüşümsel Mobilite Çözümleri başlıklı bir şekilde bu hafta içi taslak çalışma yayınlanacak. Yetkililer taslağın zorluklarla karşı karşıya olduğunu kabul ediyorlar. Yüksek pil maliyetleri, otomobil fiyatlarının artmasına neden olacak ve şarj istasyonlarının eksikliği ve diğer altyapı, yayın öncesi tekliflerde danışılan otomobil üreticilerinin teknolojiye gerekli yatırım yapmaktan tereddüt göstereceği anlamına geliyor.

Kaynak: tech.firstpost.com

 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık