OFPOF

Google, Yeni Yüz Tarama Patenti Aldı

-
282
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google, Yeni Yüz Tarama Patenti Aldı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Dünya teknoloji devlerinden Google bilgisayar kapağı için yüz tarama patenti aldı.

Bu patent Pixelbook tipi bir cihaz için akıllı mekanizmalı bir kapak için alındı. Bununla birlikte bilgisayarınızın kapağını açtığınızda ön kamera yardımı ile anında yüzünüzü taramaya başlıyor ve cihazın kilidini açıyor. Sistemde kayıtlı olan yüz ile giriş yapılabilecek olması yeni nesil yüz tarama kilidi bulunan akıllı telefonları anımsatıyor.

Bu proje ile alakalı ilk patent başvurusu google tarafından 2013 yılında yapılmıştı ve geçtiğimiz günlerde sonuçlandırılarak Google’a patent verildi. Ayrıca bu cihazda bir de yakın sensörü olacak ve kişinin uzaklığını yakınlığını ölçerek en iyi şekilde yüz tarama açısını otomatik olarak yakalamış olacak.

Google hem yüz taramanın nasıl çalışacağı hem de otomatik hizalama özelliğinin nasıl çalışacağı ile ilgili bir resim de yayınladı ve kullanıcıları bilgilendirdi.

Ön kamerada nesne algılama özelliği de bulunacağı düşünüldüğünde bu yüz tarama sistemi eksiksiz ve kusursuz bir deneyim sunabilir. Patente göre ayrıca bilgisayarınızı başkası açmak istediğinde kilit açılmayacak ve hatta kapak geri kapanabilecek. Bu cihazın menteşesinde bir makina olabileceğini ve motorunun bulunabileceğini açıklıyor, ancak bu mekanizma ile ilgili bazı kuşkular da bulunuyor.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık