OFPOF

Facebook, Ozlo Yapay Zeka Şirketini Satın Aldı

-
300
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Facebook, Ozlo Yapay Zeka Şirketini Satın Aldı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Var olan AI ekibi ile birleştirilecek Ozlo ekibi farklı bir algoritma kullanması ile biliniyor.

Facebook’tan edinilen son bilgilere göre Messenger kullanıcıları için daha derinlemesine sanal asistanlar yapmak amacıyla Ozlo adında bir yapay zeka (AI) başlangıç ​​şirketini satın aldı.

Recode'daki bir rapora göre, Ololo'nun odak alanlarından biri basit bir evet veya hayır cevabı olmayan sorulara cevaplar sunmaktır. Metin tabanlı konuşmaları anlamak için 'olasılığın olasılık iddiaları' olarak adlandırılan bir teknik kullanır. Ozlo'nun ayrıca, edinimler ışığında uygulamalarını ve API hizmetlerini kapatması bekleniyor.

Facebook Messenger'ın halihazırda M şeklinde sanal bir asistanı var. Ozlo ekibinin Messenger'ın mevcut AI ekipleriyle birleşmesi veya tamamen yeni bir özellik sunma yönünde çalışması şu an bilinmiyor. Ozlo'nun açıklamasında "dünya çapındaki ekibimiz 2 milyarın üzerinde varlık içeren bir bilgi grafiği oluşturdu ve bu verileri gerçek dünya nüanslarını anlamak için kullanan şaşırtıcı AI teknolojisi yarattı" diyor.

Başlangıçta yaklaşık 30 çalışanı var. Bir Facebook sözcüsüne göre, bu ekibin çoğu, California'daki Menlo Park'ta veya Washington'daki Seattle'da Facebook Messenger ekibine katılacak. Messenger'ın ürün sorumlusu Stan Chudnovsky, Facebook'un metin tabanlı bir asistan seçimini savunarak, şirketin üçüncü bir adımla sesli asistanların yer aldığı metin temelli asistan almak istediğini söyledi.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık