OFPOF

Facebook Modüler Akıllı Telefon ile Kullanıcıların Karşısına Çıkabilir

-
359
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Facebook Modüler Akıllı Telefon ile Kullanıcıların Karşısına Çıkabilir
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Facebook'un aldığı bir patent, şirketin modüler bir akıllı telefon için çalışmaya başladığını gösteriyor.

Facebook sadece modüler bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor olabilir gibi görünüyor. Şirket, kullanıcıların mevcut bileşenleri gerektiğinde daha iyi olanlar için kolayca değiştirebilecekleri bir "modüler elektromekanik cihaz" için bir patent hazırladı.

Facebook, konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı, bu nedenle şirketin aklında ne tür bir modüler cihaz olduğu henüz belli değil. Bununla birlikte patent, potansiyel adaylar olarak bir akıllı telefon ve akıllı hoparlörden söz ediyor.

Modüler bir akıllı telefon fikri elbette ki yeni değil. google, Project Ara adlı kendi çözümünü geliştiriyordu, ancak geçen yıl onu öldürmeye karar verdi. İlginç olan şey, Project Ara ekibinin pek çok kilit üyesi şu anda Facebook'un tüketici donanımı bölümü olan Building 8'de çalışıyor.

Building 8, modüler akıllı telefonun yanı sıra, zihinle yazmak ve cilt aracılığıyla dil anlamak gibi bazı diğer yenilikçi projelerde de çalışıyor. Bu işi halledebilirlerse, modüler akıllı telefon kullanıcılar için büyük bir yenilik olacak.

Facebook'un modüler aygıtı halen geliştirme aşamasında ve ne zaman ilan edileceğine ve piyasaya sürüleceğine dair bir haber yok. Şirket patent başvurusunda bulunduğu için ürünün sonunda piyasaya çıkacağı anlamına gelmiyor. Birçok işletme geçmişte patent başvurusunda bulundu ve bir veya daha fazla nedenden dolayı planlarını iptal etmeyi bıraktı.

Kaynak: androidauthority.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık