OFPOF

Dubai Font Artık Huawei Akıllı Cihazlarında da Yer Alacak

-
253
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Dubai Font Artık Huawei Akıllı Cihazlarında da Yer Alacak
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Huawei, Dubai Yönetici Konseyi ile işletim sisteminde "Dubai Font" ön yüklemesi için anlaşma imzaladı.

Dubai Yönetim Konseyi ve Çin'in Huawei Consumer Business Group 26 Temmuz'da "Dubai Font" Çin devinden mobil işletim sisteminde (OS) standart olarak önceden yüklenmiş bir font olarak görecek bir ortaklık imzaladı.

İmzaya, Dubai'nin Yürütme Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Yardımcısı Ahmad bin Amer Al Mahri ve Ortadoğu ve Afrika için Huawei Tüketici İş Grubu Başkanı Jiao Jian katıldığını bildirdi.

Jiao, Dubai fontu, önümüzdeki yıl Ortadoğu ve Afrika'da bu yıl başlayacak ve gelecekte dünyanın geri kalanında tanıtılacak olan yaklaşmakta olan Huawei amiral gemisi akıllı telefonunda da yer alacak.

Dubai hükümeti ve ABD yazılım devi Microsoft, Dubai yazı tipini 30 Nisan 2017'de başlattı.

Al Mahri konu ile ilgili olarak "Açık bir şehir olarak Dubai tarzını yansıtıyor ve MS sözcük uygulamaları ve Twitter ve Instagram gibi, İngilizce, Fransızca, Arapça, Urduca gibi sosyal medya kanallarında 23 dilde mevcut ancak henüz Mandarin'de değil" dedi.

"Mandarin üzerinde çalışıyoruz ve Dubai Font ailesine çok yakında dahil olacağını umuyoruz" diye ekledi.

Huawei'nin Jiao, Shenzhen merkezli BİT devi "marka değerinin aynı zamanda birden fazla yetkili global ajans tarafından da tanınabileceğini" söyledi.

20 Temmuz'da yayınlanan Fortune 500 sıralamasına göre, Huawei geçen yılın 129'undan 83'üncü sıraya yükseldi ve 78,51 milyar dolarlık gelirle birinci global 100'i kazandı.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık