OFPOF

Broadcom ve Qualcomm, Rekor Anlaşma Sağlayabilir

-
283
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Broadcom ve Qualcomm, Rekor Anlaşma Sağlayabilir
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Broadcom rekor derecede 100 milyar dolarlık bir teknoloji anlaşması için Qualcomm’a teklif sunmaya hazırlanıyor.

İletişim çipi üreticisi Broadcom Ltd (AVGO.O), akıllı telefon çipi tedarikçisi Qualcomm Inc (QCOM.O) firmasına Pazartesi günü bazı teknolojik faaliyetler için rekor derecede bir teklif sunmayı planlıyor. Konu ile ilgili bazı kaynaklardan alınan haberlere göre Cuma günü yapılan açıklamada, Broadcom Ltd, Qualcomm Inc firmasına 200 milyar dolarlık bir yatırım ve yeni iş alanı yaratma girişiminde bulunduğu ve bunun da şimdiye kadarki en büyük teknolojik anlaşma olacağını belirtti.

Bu anlaşma ile birlikte, cep telefonları için kablosuz iletişim çiplerinin en büyük üreticilerinden ikisi birleşecek ve bilgisayar sektöründeki üstün başarılardan sonra şimdide akıllı telefon teknolojisine el atan Intel Corp'un (INTC.O) karşısında güçlü bir şekilde yer alacaklar.

Kaynaklardan birisi, Broadcom'un teklifinin değeri konusunda bir karar alınmadığını düşünse de, hisse başına yaklaşık 70 $ ila 80 $ arasında bir teklif sunulacağını belirtti.

Qualcomm, Broadcom'un teklifinin ayrıntılarından haberdar değil ve bu anlaşmayı memnuniyetle karşılayıp karşılamayacağı konusundaki resmi açıklamalar en kısa sürede bekleniyor.

GBH Insights analisti Daniel Ives, “Bu anlaşma Broadcom'u teknoloji meraklısı yapacak, gerçekten muhteşem bir şey." dedi.

Qualcomm yetkilileri ise konu ile ilgili yorum yapmayı reddetti.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık