OFPOF

Bose Kulaklıkları Uygulamalarının Casusluk Yaptığı İddia Edildi

-
342
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Bose Kulaklıkları Uygulamalarının Casusluk Yaptığı İddia Edildi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Kulaklık üreticisi Bose, bir uygulama aracılığıyla müşterilere casusluk yapmak ve veriyi izinsiz satmakla suçlanıyor.

Bose Corp firmasına açılan davada, kablosuz kulaklık müşterilerini, dinledikleri müzikleri, podcast'leri ve diğer sesleri izleyen bir uygulama kullanarak casusluk yapıyor ve bilgiyi izinsiz satarak bir gizlilik haklarını ihlal ediyor olması iddia edildi.

Salı günü Kyle Zak'ın Chicago'daki federal mahkemede açtığı şikayet, ücretsiz Bose Connect uygulamasını Apple Inc ya da google Play mağazalarından akıllı telefonlarına indiren müşterilerin gizliliği için Bose'nun "toptan ihmalini" durdurmak için bir tedbir kararı alıyor.

Zak'ı temsil eden bir avukat olan Christopher Dore, bir röportajda "İnsanlar rahatsız olmalı" dedi. "İnsanlar başlarına kulaklık taktı çünkü özel olduğunu düşünüyorlar, ancak paylaşmak istemediği bilgileri veriyor olabilirler."

Bose, önerilen sınıf davası davasıyla ilgili yorum talep eden Çarşamba günü yanıt vermedi. Massachusetts merkezli Framingham şirketi yıllık satışların 3,5 milyar dolar olduğunu açıkladı.

Zak'ın dava, şirket bilgilerini, sessizce müşteri bilgilerini bir araya getirerek kâr artırmaya çalışmakla suçlayan en sonuncusu ve ardından satarak ya da daha fazla iş istemek için onu kullanıyordu.

QuietComfort 35 kulaklık için 350 dolar ödedikten sonra, Zak, uygulamasını indirerek ve adını, e-posta adresini ve kulaklık seri numarasını süreçte sunarak Bose'un "kulaklıklarınızdan en iyi şekilde yararlanma" önerisini aldığını söyledi.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık