OFPOF

Blackberry Araç Yazılımlarına Yatırım Yapmaya Devam Ediyor

-
272
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Blackberry Araç Yazılımlarına Yatırım Yapmaya Devam Ediyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Akıllı telefon üreticisi kimlik değiştirmeye devam ediyor ve bu sefer karmaşık bilgisayar sistemlerini araçlarda çalıştırmak için yeni bir yazılıma yatırım yapıyor.

BlackBerry Ltd, Çarşamba günü araçlarda karmaşık bilgisayar sistemlerini çalıştırmak için yeni bir yazılım geliştirdiğini ve teknoloji pazarının hızla gelişen bir bölümünde ayak uydurduğunu söyledi.

Şirket, teknolojiyi kullanmayı planlayan herhangi bir otomobil üreticisinin adını vermeyi reddetti. Ancak üst düzey BlackBerry yetkilisi John Wall, birden fazla otomobil şirketi şu anda geliştirme aşamasında olan araçların bilgisayar sistemlerine dahil etmeye başladığını söyledi.

BlackBerry, QNX Hypervisor 2.0 ürününü, birden fazla sistemi tek bir silikon parçacık üzerinde çalıştırmak için izole edebildiğini ve güvenlik açısından kritik olan işlevleri maruz kalan sistemlerden ayırt etmelerini sağlayarak araçların saldırılara karşı daha güvenli hale getirilmesinin bir yolu olduğunu söyledi. Bunun için de kablosuz ağlar önem taşıyor.

Wall, BlackBerry'nin QNX bölümünün başında gazetecilerle yapılan bir telekonferansda şu şekilde açıklama yaptı; 

”Bir ev düşünün ve bir hırsızın bir odaya girebildiğini düşünün. Hırsız o odaya girse bile, kapı kilitleniyor ve o odadan çıkamıyor. Veya koridora girebilirse bile, diğer odalar kilitleniyor. "

QNX, internet bağlantılı araç bilgi-eğlence sistemi pazarında güçlü bir yere sahiptir ve daha fazla araca doğru genişleyerek satışları artıracaktır. Otomotiv endüstrisi, teknoloji pazarının en hızlı büyüyen bölümlerinden biridir; çünkü otomobil üreticileri daha özerk özellikler ekleyerek kendi kendine çalışan otomobiller kurmaya çalışmaktadır.

Qualcomm Inc, yeni hipervizörün Snapdragon 820Am otomotiv işlemcisi ile uyumlu olduğunu ve otomobil üreticilerinin tek bir platformda birden fazla sistemi yerleştirerek donanımın karmaşıklığını ve maliyetini azaltmasına olanak tanıdığını söyledi.

kaynak (tech.firstpost.com)

 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık