OFPOF

Bilgisayarınızda Olabilecek Virüslerle Tanışmak İster misiniz? Bilgisayarınıza Bulaşabilecek 10 Virüs Türü

-
581
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Bilgisayarınızda Olabilecek Virüslerle Tanışmak İster misiniz? Bilgisayarınıza Bulaşabilecek 10 Virüs Türü
0 izlenme
Ofpofer
-

Çağımızdaki en büyük teknoloji vebası şüphesiz ki virüsler. Ama her bir virüsünde artık kendine ait bir hikayesi var.

1. Sircam

Sircam

İlk olarak 2001 yılında ortaya çıkan bu virüs seçtiği dosyaları iletişim rehberindeki insanlara gönderiyordu. Bu sayede biten pek çok dostluk ve ilişki sayabiliriz.

2. Storm Worm

Storm Worm

2007 yılında ortaya çıkan bu virüs müslümanlar ile hristiyanlar arasında savaş çıktığına dair söylentiler yayıp, insanlara büyük panik yaşatmıştır.

3. CIH Virüsü

CIH Virüsü

1998 yılında ortaya çıkan bu virüs Chernobil Faciasının olduğu gün devreye alınmıştır. Bu virüs bir çok sabit diski kullanılmaz hale getirip bioslara zarar vermiştir.

4. SQL Slammer

SQL Slammer

2003 yılında ortaya çıkan bu virüs sadece 10 dakika da 750 milyon dolarlık zarara neden olmuştur. Kendini IP üzerinden yollayan bu virüs bulaşır bulaşmaz internet bağlantınızı kesmektedir.

5. Melissa

Melissa

1999 yılında ortaya çıkan bu virüs adını bir dansçıdan almıştır. Bilgisayardaki kritik dosyaları silerek harekete geçen Melissa sonrasında mailinize Porno sitelerin bulunduğu mailler atıp, dosyaların içine kafasına göre cümleler yapıştırıyordu. Virüsü yazan David Smith yakalanmış ve suçunu itiraf etmiştir.

6. I Love You

I Love You

2000 yılında ortaya çıkan virüs herkese bir aşk mektubu yolluyor ve mektubu açtığınızda listenizdeki herkese bulaşıyordu. Bulaştıktan sonra sistemdeki kritik dosyaları silmeye başlayan virüs 8,7 milyar dolarlık zarara neden olmuştur.

7. Code Red

Code Red

2001 yılında üretilen virüs Beyaz Saray'ın sunucularına saldırmak için kullanıldı. Bilgisayarın kontrolünü başkasına devreden virüs 3 ay boyunca silinemedi ama günlük maliyeti 200 milyon dolar oldu.

8. Conficker

Conficker

2008 yılında ortaya çıkan virüs günümüzde hala etkili, güvenlik duvarı olmayan bilgisayarları açık kapı haline getiriyor.

9. Sobig.F

Sobig.F

2003 yılında 35 milyar dolar zarara sebep olan bu virüs bilgisayarları kullanılmayacak kadar yavaşlatıp mail trafiğini tamamen kesiyordu.

10. MyDoom

MyDoom

2004 yılında ortaya çıkan ve dünyanın en tehlikeli yazılımları arasında sayılan bu virüs bulaştığı bilgisayardan özür de diliyordu. Bulaştığı dönemde dünyanın eposta trafiğini felç eden virüs 38 milyar dolar zarar vermiştir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.