OFPOF

Bankalarda Yapay Zekaya Sahip Arayüzler Kullanılmaya Başlanacak

-
279
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Bankalarda Yapay Zekaya Sahip Arayüzler Kullanılmaya Başlanacak
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Accenture firması bankalar için müşteri hizmetleri ve müşteri bilgi toplamalarda kullanılacak yapay zekalar geliştiriyor.

Global yapısal istihbarat şirketi Accenture Çarşamba günü yaptığı yeni bir raporda, yapay zekanın (AI) benimsenmesinin bir sonraki aşamasında bankalar, müşterilerin daha iyi etkileşim kurma, niyet ve duygularını anlamalarına yardımcı olmak için AI kullanacağını söyledi. "Accenture Banking Technology Vision 2017" raporuna göre, küresel ölçekte bankacılardan yüzde üçü (yüzde 78) ve Hindistan'da yüzde 87'lik bir oranla, AI'nın daha basit kullanıcı arayüzleri oluşturarak daha insan mantığına benzer bir müşteri deneyimi oluşturmalarına yardımcı olacağı düşünülüyor .

Buna ek olarak, beş küresel katılımcının dördünde (yüzde 79) ve Hindistan'daki on kişiden dokuzunun (yüzde 87) bankalar, bankaların, müşterilerle bilgi toplamak ve müşterilerle etkileşim kurma biçiminde devrim yaratacağına inanıyorlar. Hint bankaları müşterileri ile etkileşim kurmak için dijital çözümler benimsiyor; Hindistan'daki Accenture Financial Services grubunun genel müdürü ve başkanı Piyush Singh, yaptığı açıklamada, "Bir sonraki adım, AI'nın olanaklı gücünü uygulamak." dedi.

Rapora göre, dörtte üçü (küresel olarak yüzde 76) ve Hindistan'da yüzde 83, üç yıl içinde AI'yı müşterilerle etkileşimde bulunmak için birincil yöntem olarak sunacağına inandı. "Bankalar, iç görü kazanmanın yanı sıra, müşteri deneyimini değiştirebilir ve operasyonel verimliliği artırabilir. Bununla birlikte, bankalar mevcut BT'leri ile eski sorunlarla karşı karşıya kalmaya devam ettiği için bankalar bu yeni teknolojileri ne kadar hızlı bir şekilde uygulayabilirler?" olarak açıklama yapıldı.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık