OFPOF

Bain Capital, Toshiba Çip Birimine Yatırım Yapıyor

-
242
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Bain Capital, Toshiba Çip Birimine Yatırım Yapıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Daha öncelerde bellek birimini satışa çıkaran Toshiba şimdi de çip birimi için destek alacak.

Perşembe günü ABD'li özel sermaye şirketi Bain Capital LP, Toshiba Corp'un çip birimini üç yıl içinde Tokyo Menkul Kıymetler Borsası'nda listelemeyi ve 18 milyar dolarlık bir işletme satın almasını takiben yatırımlarını nakit olarak kaydetmeyi amaçladığını açıkladı.

Konsorsiyumun satın alma anlaşmasını geçen hafta imzalayan Bain, Toshiba'nın ortak girişim ortağı Western Digital Corp ile işlem hakkında yasal anlaşmazlıkları erken aşamada çözmeyi umduğunu da belirtti.

Toshiba satışlarını Mart ayında mali yılın sonuna kadar tamamlamayı hedefliyor. ABD nükleer enerji şirketinin iflas etmesinin sebep olduğu bilançonuza bir delik açmak için gelirleri kullanmayı ve potansiyel tasfiyeden kurtarmayı planlıyor.

Bain, imzalandıktan sonraki günlerde Çin'de antitröst onayına başvuruda bulundu ve konuyu tanıyan bir kişi Çarşamba günü yaptığı açıklamada tüm bu detayları da açıkladı.

İlk gelen haberler ile birlikte Bain Capital ve Toshiba bu birimi ortak idare edecekti, ancak sonradan gelen detaylar ile birlikte Bain Capital’in bu çipleri tamamıyla satın aldığı ve artık kendi isimleri ile üretim yapacakları oldu.

Bain konsorsiyumu içinde Apple, Dell, SK Hynix, Hoya gibi dünya markaları da yer almaktadır. Bu anlaşma ile birlikte bu gruba Toshiba da katılmaya başlayacak.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık