OFPOF

Asus, ABD'ye 110 Dolara Android Go İşletim Sistemli Telefon Getiriyor

-
264
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Asus, ABD'ye 110 Dolara Android Go İşletim Sistemli Telefon Getiriyor
0 izlenme
Ofpofer
-

Asya pazarının devlerinden Asus, düşük fiyatları ile ün salmışken 110 dolarlık Android Go'ya sahip telefon ile dikkatleri yeniden üzerine çekti.

Asus, ilk Android Go işletim sistemine sahip telefon olan ZenFone Live L1'i ABD'ye getirdi. Fiyat aralığı açısından nadir görülen birkaç özellik sayesinde 110 dolarlık fiyatı göze çarpabilir: 18: 9 ekran ve yüz kilidi açma özelliği sıralayabileceğimiz özelliklerinden.

Bununla birlikte, uzun ekranıyla bile ZenFone Live, Asus'un paylaştığı görüntülerde ince görünümü ile dikkat çekiyor. Bu belirtiler, her iki yanda büyük çerçevelerle çevrilmiş olan 5.5 inçlik ekranı niteler gibi görünüyor. Ekranın, bu fiyat aralığındaki bir telefona göre tamamen kabul edilemez olsa da, boyutu için ise söylenebilecek özellik 720p'nin üzerinde bir görüntüye sahip olmasıdır.

Telefonda, iki yıl önce alt seviyeli telefonlarda yaygın olan Snapdragon 425 işlemci ve MicroSD tarafından genişletilebilen 16 GB depolama alanı bulunuyor. Muhtemelen telefon sadece 1 GB'lik bir RAM'e sahip olacak. Telefon sadece 2.4GHz Wi-Fi'yi destekleyecek gibi görünüyor, yeni ağlara bağlanmanız gerekirse bu isteğiniz telefon için sorun çıkartabilir.

Telefonda parmak izi sensörü yok, ki bu da büyük bir sorun diyebiliriz. Yüz kilidini açmak kullanıcıların yardımcı stand kullanmasını gerektirecek, ancak bu şekilde fotoğraf tabanlı bir yüz taraması, iPhone cihazlarda görülen 3B sisteminden çok daha az güvenlidir. Yine de, telefonunuzu kilitlemenin bir yolu olarak görecek olursak hiç yoktan iyidir diyebiliriz.

Kaynak: theverge.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık