OFPOF

ARM ve Intel, İşbirliği Yaptıklarını Duyurdu

-
266
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
ARM ve Intel, İşbirliği Yaptıklarını Duyurdu
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Çip tasarım endüstrisindeki ana oyuncuların ikisi daha iyi 22 nm FL ve 10 nm HPM mobil yonga setleri için güç birleştiriyor.

ARM ve Intel, çip tasarım endüstrisindeki ana oyuncuların ikisi, ARM Tech Con 2017'de büyük bir işbirliği duyurdu. ARM, tasarımını iyileştirmek ve rakibin önünde kalmak için Intel dökümhanesinin 22 nm FL ve 10 nm HPM süreçlerindeki uzmanlığını kullanmayı planlıyor.

Bu ortaklık, yakın gelecekte iki şirket arasında çok daha yakın bir ilişki işaret ediyor. WTCFTech tarafından hazırlanan bir rapora göre, muhtemelen Apple'ın Bionic A11 işlemcisini geliştirirken Apple'ın rakibi tarafından yapılan ilerlemelere tepki olarak google'ın en yeni Google Pixel 2 XL'ye özel bir çekirdek dahil etmesi olası. Ortaklık, ARM'ın, büyük olasılıkla Cortex A55 ile güçlendirilecek olan 22 nm FinFET düğümü için fikri mülkiyet geliştirmesine olanak tanıyacak.

Rapora göre Intel, 22 nm düğüm paketinin, 28 nm'ye kıyasla 100 kat daha düşük güç sızıntısına, %30 performans artırmasına ve yaklaşık %20 oranında küçüldüğünü iddia ediyor. 20 nm süreç, Cortex A55'in 2,35 GHz'den 0,45 V'ye kadar hızlanmasını sağlayacak. Intel, mobil yonga endüstrisinde güçlü bir ilerleme kaydedememiş olabilir, ancak transistör yoğunluğunda şirketten başka hiçbir şirket firmayı yenemeyebilir.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık