OFPOF

Apple, WWDC 2017’de Siri Geliştirmelerini Duyuracak

-
269
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Apple, WWDC 2017’de Siri Geliştirmelerini Duyuracak
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Uygulamalarla daha iyi Siri entegrasyonunu duyurması beklenen Apple firması böylelikle Amazon'un Alexa'sından çok daha farklı olduğunu ispatlayacak.

Apple'ın önümüzdeki hafta Siri ses asistanının daha geniş bir uygulama yelpazesiyle çalışmasını sağlamak için yeni geliştirme planlarını duyurması bekleniyor, çünkü teknoloji şirketi Amazon.com Inc’e ait rakip Alexa servisinin kabul edilemez, taklitçi ve kaçak başarısına karşı duran Apple, yine onu mağlup edebilecek geliştirmeler planlıyor.

Ancak Kaliforniya'daki Cupertino şirketi, mühendislere ve yapay zeka endüstrisi çalışmalarına göre, Apple firması Siri üzerinde test edilen yöntemlere, mümkün olduğunca geniş bir netlik vermek yerine az miktarda özelliğe odaklanma ve onları mükemmelleştirmeye çalışıyor.

Şu anda, Apple'ın Siri uygulaması sadece altı türde çalışıyor: Binicilik ve paylaşım, mesajlaşma ve çağrı, fotoğraf araması, ödemeler, fittnes ve otomatik bilgieğlence sistemi.

Önümüzdeki hafta şirketin yıllık geliştirme ve açıklama konferansında bu kategorilere eklenmesi bekleniyor. Bazı endüstri gözlemcileri, Apple'ın, son zamanlarda satışı iyi olan, evler içi tasarlanmış Amazon’un Echo cihazına benzer bir donanım ve cihaz duyuracağını tahmin ediyordu, ancak dünya teknoloji devi Apple bu yorumları reddetti ve bu tarz bir cihaz üzerinde çalışmadıklarını belirtti.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık