OFPOF

Apple Touch ID'yi Değiştirmek İçin 3D Yüz Taramasını Test Ediyor

-
369
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Apple Touch ID'yi Değiştirmek İçin 3D Yüz Taramasını Test Ediyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

IPhone 8 ile gelebileceği iddia edilen yeni özellikler için Apple olumlu sonuçlar almaya başladı.

Apple, çok beklenen iPhone 8'in kilidini açmaya yönelik yeni bir yöntem test ediyor olabilir, onuncu yıldönümüne özel yenilikler ile karşımıza çıkacak olan Apple, kullanıcılarına yüz tarama kilidini sunabilir. Salı günü Bloomberg'den yayınlanan bir habere göre, şirketin çok yakında Touch ID’nin yerine geçebilecek yeni bir 3D yüz tanıma teknolojisi test ettiğini doğruladı.

Yeni güvenlik sistemi kullanıcıların mevcut parmak izi tarayıcı teknolojisinin işlevlerine benzer şekilde yüzlerini tarayarak giriş yapmalarını, ödemeleri doğrulamalarını ve güvenli uygulamaları başlatmalarını sağlayacak. Bloomberg'e yakın kaynaklar, teknolojinin işlev görmesini sağlayacak yeni bir 3D sensörün geliştirildiğini belirtti. Kaynak ayrıca, şirketin sisteme eklemek için bir iris tarama özelliği test ettiğini de ekledi. Gerçekten de, sistem tek bir mekanizmaya değil, sistemlerin kombinasyonunu kullanacaktır.

Apple, yüz ve göz tarama kimlik doğrulama sistemleri denemek için ilk değilken, sensörün hızı ve doğruluğunun uygulanması için ana odak noktaları olduğunu iddia ediyor. Ezeli rakibi tarafından yapılan daha önceki tekrarlamalara göre Samsung, bir kontak mercek yardımıyla kişinin gözlerinin basılı fotokopileri ile sensörleri kandırmayı başaran kullanıcılar tarafından geniş eleştiriler almıştı. Bununla birlikte, Apple'ın algılayıcısının, parmak izi tarayıcıdan daha fazla veri alan ve daha güvenli hale getiren 3D derinlik algılama teknolojisini uyguladığı söyleniyor.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık