OFPOF

Apple Tarafından 10'uncu Yıla Özel Tanıtılan iPhone X'in Özellikleri Neler?

-
390
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Apple Tarafından 10'uncu Yıla Özel Tanıtılan iPhone X'in Özellikleri Neler?
0 izlenme
Ofpofer
-

Her yeni modelinde tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başaran dev şirket Apple, 10'uncu yıla özel iPhone X'i tanıttı... İşte özellikleri ile "iPhone X"!

Apple lansmanının en gözde ürünü şüphesiz iPhone X oldu. Peki, 10'uncu yıla özel çıkarılan bu cihazda ne gibi özellikler var? Gelin onlara birlikte bakalım...
Apple, iPhone ile özdeşleşen büyük bir özelliği bu cihaz ile rafa kaldırdı. "Home" tuşu, iPhone X ile birlikte tarihe karışmış oldu. Çerçevesiz bir ekrana sahip olan cihaz üzerinde, diğer cihazlarda görmeye ve kullanmaya alıştığımız Home tuşu bulunmuyor. Peki cihaz nasıl kontrol edilebiliyor? İşte, bu soru da günümüzde gittikçe yaygınlaşan Face ID ile cevap buluyor. Home tuşu bulunmayan iPhone X'in bünyesinde yüz tanıma özelliği bulunuyor. Her ne kadar kullanıcılar home tuşunu daha kullanışlı bulsa da, biyometrik okuyucu da bir o kadar güvenli ve kullanışlı. Kullacılar bu sayede telefonu açarken ve mağazaya giriş yaparken sadece yüz tanıma özelliğini kullanacak. Özellik çok hızlı bir şekilde tarayacak ve cihaz işlemi anında yapacak. Cihazın ekranı 5,8 inç boyutunda. Bu da çok güçlü bir ekran anlamına geliyor. Ayrıca tüm bunların yanında iPhone X, büyük bir depolama kapasitesi ile de birlikte geldi. Modelde 64 ve 256 GB dahili depolama kapasitesi bulunuyor. 6 çekirdekli bu model, Apple A11 Bionic işlemcisini kullanıyor. Bir diğer özellik ise diğer modellerde bulunan yatay kameranın artık olmaması. Apple, bu yeni modelde kamerayı dik bir şekilde konumlandırdı. 

Kaynak: Apple.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık