OFPOF

Apple, rOS AR Kulaklık Üzerinde Çalışıyor

-
235
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Apple, rOS AR Kulaklık Üzerinde Çalışıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Apple’ın bu yeni geliştirdiği AR kulaklık kendi ekranına ve setine sahip olacak.

Perde arkasında genişletilmiş gerçeklik teknolojisi üzerinde çalışan Apple bu yeni teknolojiyi 2019 yılına kadar bir AR kulaklık seti olarak hazır hale getirmeyi amaçlıyor.

Bloomberg tarafından hazırlanan bir rapora göre bu yeni teknoloji ekran için akıllı telefonlara dayanan bazı VR kulaklıkların aksine, kulaklık kendine özgü bir ekrana sahip olacak.

AR'nin birkaç gerçek dünyadaki uygulaması var, ancak Apple'ın google'la olan yakın rekabeti var, ikincisi ise Google Glass'ın işletme odaklı bir varyantı üzerinde çalıştığı raporda belirtildiği gibi.

Rapor ayrıca, Apple CEO'su Tim Cook'in Good Morning America'da çalıştığımız, oynadığımız, bağladığımız ve öğrenme biçimimizi değiştirecek şeyleri zaten gördüğümüzden bahsetti. Kısaca söylemek gerekirse, ''AR'ın bu şekilde değişeceğine inanıyoruz, teknolojiyi sonsuza dek kullanıyoruz" dedi. Ancak Apple, planları hakkında yorum yapmayı reddetti.

Bloomberg, bağımsız AR kulaklık setinin iOS'u temel alan rOS (gerçek işletim sistemi) üzerinde çalışacağına dikkat çekiyor. Bu, Apple'ın tvOS'un Apple TV'de ve MacOS'un Apple MacBook cihazlarında çalıştığı metodolojisiyle uyumludur. Apple'ın ayrıca dokunmatik ekranlar ve Siri'yi kullanarak sesli etkinleştirme gibi kulaklık setlerini kontrol etmek için farklı yöntemleri test ettiği bildiriliyor. Apple'ın ne düşündüğünü fark ettiğimiz ilk AR kulaklık seti için ideal form faktörü değil. Apple'ın planları, çevrimiçi olarak ortaya çıkan patent başvurusuyla uyuşuyor gibi görünüyor.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık