OFPOF

Apple iPhone X, Face ID ile Geliyor

-
254
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Apple iPhone X, Face ID ile Geliyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

iPhone X'in en yeni ve en güvenli biyometrik kimlik doğrulama sistemi nasıl işliyor?

Apple'ın iPhone X etkinliğinde en dikkat çekici noktalardan biri de kuşkusuz Face ID’nin tanıtılması ve muhteşem özelliklere sahip olmasıydı.

Ming-Chi Kuo’nun da daha önceden belirttiği gibi bu özellik zaten bekleniyordu ancak nasıl bir işleve sahip olacağı bilinmiyordu ve dün tüm sorular cevaplandı.

İlk olarak, bugün piyasadaki biyometrik kimlik doğrulama mekanizmalarının kısa bir özetini belirtirsek; Apple'ın Touch ID parmak izi kimlik doğrulaması, hızlı, kullanışlı ve güvenilir olduğu için kullanışlıdır. Ev tuşuna dokunmak ile kolaylıkla giriş yapılabiliyordu.

Bu hız, kolaylık ve güvenilirlik sağlamaktaydı ve bunun üzerine gelecek yeni teknoloji çok daha iyi ve gelişmiş olmalıydı.

Yeni A11 Biyonik çip, biyometrik verileri işlemek için bir donanım düzeyinde çeşitli makine öğrenme algoritmalarını içeriyor. Touch ID gibi, aynı zamanda biyometrik verilerinizin cihazınızı terk etmemesini sağlayan Güvenli Yerleşim'i de içeriyor. Bu işlemin hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlar.

Face ID, yalnızca telefona baktığınızda kimlik doğrulaması yapacaktır ve bu özellik en çok konuşulanlar arasında yer aldı. 

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık