OFPOF

Apple iPhone X Face ID Güneş Gözlüğü ile de Çalışacak

-
289
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Apple iPhone X Face ID Güneş Gözlüğü ile de Çalışacak
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Lansman esnasında Face ID’nin okumaması üzerine birçok firma bunu koz olarak kullansa da Craig Federighi konu ile ilgili açıklama yaptı.

Apple'ın yazılım mühendisliği görevinden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Craig Federighi, güvenlik konularıyla ilgili bazı şüpheleri gidermiş ve yeni açılan Apple iPhone X'teki sorunların çözülmesini sağlamıştır. Keith Krimbel’ın hesabı üzerinden açıklama yayınlandı ve lansman esnasında Face ID’nin okumaması ve hata vermesinden dolayı açıklamalarda bulundu.

Kıdemli Başkan Yardımcısı Craig Federighi konu ile ilgili gelen soruya, sahnede yaşadığı 'biyolojik lokavt' terimini 'başkalarının telefonla yaptıkları birkaç etkileşim' nedeniyle olduğunu açıkladı, çünkü bu sahneler öncesinde birçok kişi yeni cihaz ile çok fazla uğraşmış ve Face ID etkileşimlerinde ve hatalarında bulunmuştu. Bu yüzden de lansman sırasında Face ID hata verdi ve parola istedi.

Açıkalamada ayrıca güneş gözlüğü takarken bile iPhone X'in çoğu zaman kilidini açtığı da belirtildi. Craig ayrıca şunları ekledi: "Güneş gözlüklerinin çoğunda çalışıyor ancak hepsi değil, güneş gözlüklerinin çoğu, EyeID'in gözlükleri opak görünse bile gözlerini görebileceği kadar kızılötesi ışığa izin veriyor, gerçekten şaşırtıcı!”

Craig, bir hırsız da iPhone X'inizi yüzünüze tutup sonra onunla birlikte kaçarsa ne olacağını sordu ve Craig "Ayrıca, elinize geçtiğinde telefonun her iki yanındaki düğmeleri tutarsanız, geçici olarak Face ID devre dışı bırakılır. “ dedi.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık