OFPOF

Apple, iPhone X'de Face ID İçin Güvenlik ve Gizlilik Önlemlerini Açıkladı

-
238
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Apple, iPhone X'de Face ID İçin Güvenlik ve Gizlilik Önlemlerini Açıkladı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

KGI Securities'e göre, gelecekteki cihazlar Face ID'yi kullanacak ve Touch ID iptal edilecek.

Apple, Edge-to-edge ekranında bir ev düğmesi veya parmak izi tarayıcısı bulunmadığından, Face ID'yi iPhone'da yeni bir kimlik doğrulama mekanizması olarak tanıttı. KGI Securities'e göre, gelecekteki cihazlar Face ID'yi kullanacak ve Touch ID iptal edilecek.

Yeni biyometrik kimlik doğrulama sistemi, bir aygıtın kilidini açmak için kolluk görevlilerinin taleplerine Apple'ın nasıl tepki vereceği de dahil olmak üzere, gizlilik ve veri güvenliği açısından bazı ilginç endişeleri doğuruyor.

Apple'a göre, veriler Bul'da değil cihazın kendisinde saklandığından Face ID güvenli. Her cihaz, kimlik doğrulamaya izin vermek için verileri depolar. Face ID için gerekli olan tüm teknolojiler, topluca TrueDepth sensörü olarak adlandırılan iPhone X'in kenarındaki çentikte bulunur. 7 MP ön kamera, mikrofon, hoparlör, ortam ışığı sensörü, aydınlatıcı, yakınlık sensörü ve kızıl ötesi kamera, nokta projektör, ön kamera ve kızılötesi kamera, çalışırken Face ID tarafından kullanılır.

Apple destek sayfasını güncelledi ve açıkça nasıl çalıştığını açıkladı. Yüzde derinlik haritası oluşturmak için yüz üzerinde 30.000 görünmez nokta projekte edilir. Yüzün kızılötesi görüntüsü de yakalanır. Derinlik haritası, daha sonra telefonda saklanan modelle karşılaştırılan A11 Biyonik Çip üzerindeki sinir motoru tarafından matematiksel bir modele dönüştürülür. Yüz Kimliği'ni kullanma açısı, FaceTime görüşmeleri için gereken açıya benzer.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık