OFPOF

Apple iPhone 8’de Home Tuşu Kalkıyor

-
407
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Apple iPhone 8’de Home Tuşu Kalkıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

iPhone 8’de Home tuşu yerine bazı hareketler ile aynı işlemler yapılabilecek.

Yakında çıkacak olan Apple iPhone 8, bir home düğmesi ihtiyacını ortadan kaldıran yeni bir hareket kontrolü seçenekleri seti getirebilir. 10'uncu yıldönümü iPhone'un 12 Eylül'de piyasaya çıkması ve birçok radikal değişiklik ile gelmesi bekleniyor.

Bloomberg'e göre, Apple yaklaşmakta olan telefonunda Home düğmesini değiştiren bir yazılım çubuğu getiriyor. Kullanıcı, cihazın kilidini açmak için ekranın ortasına hızlıca dokunmak yetebilir. Diğer beklenen jestler arasında, arka planda çalışan uygulamalar listesini açmak için ekranı hızlıca kaydırmak yetecek. Daha önce, çalışan uygulamalara erişmek için Home düğmesine iki kez dokunmak gerekiyordu ancak artık parmağınızı ekranda sürekli olarak kaydırmak yetebilecek.

Apple ayrıca çoklu görev arayüzünü yeniden tasarladığını bildirdi. Bir pencerenin üst üste yığılan önceki arabirim çok görevlidir; ancak yeni arayüz, kullanıcılar tarafından silinen bağımsız pencereleri getirecektir.

Web sitesinde yayınlanan bir görüntü, daha iyi kolaylık olması için yuvarlak köşeleri ve cihazın sağ tarafında daha uzun bir güç düğmesi gösterir. Apple iPhone 7 Plus'dan (5.5 inç) daha uzun olması beklenen bir OLED ekrana sahip olacak.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık