OFPOF

Apple İphone 8 Plus ve İphone 8 Kameraları, HTC U11 ve Google Pixel’i Geride Bıraktı

-
258
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Apple İphone 8 Plus ve İphone 8 Kameraları, HTC U11 ve Google Pixel’i Geride Bıraktı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Kamera kaliteleri ve performansları için kullanılan DxOMark puanlama sisteminde Apple iPhone 8 Plus ve iPhone 8 başarılı oldu.

Apple iPhone 8, 8 Plus, mobil fotoğrafçılık alanında da iyi puanlar alıyor gibi görünüyor. Akıllı telefonların kameralarının gösterdikleri performansa göre derecelendirilmesi ile tanınan DxOMark, iPhone 8 Plus'a 100 üzerinden 94, iPhone 8'de 92 puan verdi.

Yeni puanlar, iPhone 8 serisini google Pixel ve HTC'nin önüne sergiledi. U11'de en yüksek puanı ise 90’a kadar çıkardı.

DxOMark'ın blog yazısına göre, açık havada iPhone 8 Plus ile çekilen görüntülerin "mükemmel ayrıntı koruma, doğru renk ve etkileyici dinamik aralık" var. DxOMark, iPhone 8'in "parlak ışıkta daha iyi sonuçlarla iPhone 7 ailesinin mükemmel performansı" üzerine kurulduğunu söylüyor. Gelişmiş bir pozlama hesaplaması ve HDR (Yüksek Dinamik Aralık) sahnelerini iPhone 7 serisine kıyasla daha iyi bir şekilde yakalama özelliği akıllı telefonun önceki liderlerini geride bırakmasına yardımcı oldu.

DxOMark, iPhone 8, iPhone 8 Plus, Google Pixel ve iPhone 7 Plus ile farklı aydınlatma koşullarında çekilen birkaç görüntü paylaştı. Çok düşük ışık altında bir miktar az pozlama olabileceği halde, iPhone 8'in yüzleri flaşla birlikte düzgün bir şekilde tanıması, içeride fotoğrafları tıklamanın iyi bir seçenek olmasını sağladığını belirtiyor.

Yakınlaştırmaya gelince, iPhone 8 Plus, DxOMark'a göre ölçülen tüm mobillerin en yüksek Zum alt skoru olan 51'i attı. Bokeh ile birlikte yakınlaştırma, iPhone 8 Plus'ın ön plana çıktığı iki özelliktir.

kaynak(indianexpress.com)

 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık