OFPOF

Apple iPhone 10 Yaşına Girdi: Bir Endüstri Değişti

-
69
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Apple iPhone 10 Yaşına Girdi: Bir Endüstri Değişti
378 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

10 yıl önce bugün piyasaya çıktığında, birçok eleştirmen bunu iş amaçlı kullanıma uygun olmayan bir oyuncak olarak adlandırmıştı.

10 yıl önce bugün piyasaya çıktığında, birçok eleştirmen bunu iş amaçlı kullanıma uygun olmayan bir oyuncak olarak adlandırmıştı. Bugün iPhone, endüstride değişen teknoloji örneği olarak duruyor. Ayrıca bu süre içerisinde Apple'ı dünyanın en değerli şirketlerinden biri yapmaya da yardımcı oldu.

BlackBerry ve Nokia 2007'de, genellikle fiziksel klavyeye ve birkaç basit uygulamaya sahip en popüler telefon üreticileriydi. Ancak, 2009 yılına gelindiğinde hemen hemen herkes, iPhone'un pürüzsüz, şık çerçevesi ve dijital klavyesini benimsemişti.

Ancak trendi değiştiren yöntemlerine rağmen iPhone'un fiyatı google, Samsung ve gittikçe artan sayıda Çinli üreticinin daha düşük ve orta vadeli pazara hakim olan ve daha ucuz alternatifler sunmasına izin veren birinci sınıf bir marka olmaya devam etti. 2016'da Apple, 15 yıl içinde ilk kez yıllık gelir düşüşü gördü. Bunun için de yeni iPhone 7 ile gelen yeniliklerin fazla olmaması suçlandı. Sonuç olarak, Apple'ın yönetim kurulu CEO'su Tim Cook'un maaşı yüzde 15 kesildi.

Apple şimdiye kadar hiçbir şeyi doğrulamasa da, yeniden tasarlanan iPhone 8'in bu yılın başında piyasaya çıkması bekleniyor.

Kaynak: zawya.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık