OFPOF

Apple, İndirimli Pil Değişimi Sözünü Tuttu

-
480
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Apple, İndirimli Pil Değişimi Sözünü Tuttu
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Apple, eski iPhone telefonlar için pil değiştirme işlemini uygun fiyatlar ile başlattı.

Geçtiğimiz hafta geçmişte çıkarmış olduğu akıllı telefonlarda planlı eskitme yaptığı iddiasından sonra bazı sorunlara cevap veren ve bunda da önemli bir pot kıran Apple, pil yüzdeliklerinin iyi kullanılabilmesi için işlemci gücünü düşürdüğünü itiraf etmişti. Bunun üzerine teknoloji dünyası ve kullanıcılar Apple’a yüklenmeye başlamıştı.

Tüm hafta boyunca bu tarz problemler ile baş etmeye çalışan Apple, kullanıcılara bir söz verdi ve pil değişim ücretlerinin 79 dolardan 29 dolara kadar düşürüleceğini ve herkesin pil değişimini daha rahat bir şekilde yapabileceğini belirtti. Bunun yılbaşından sonra gerçekleşeceğine söz veren Apple sözünü tuttu ve fiyattaki güncellemelerini yaptı. Şimdilik sadece ABD ve Hindistan’da resmi olarak başlatılan bu indirimli pil değişim süreci, iPhone 6, iPhone 6s, iPhone SE ve iPhone 7 gibi eski iPhone kullanıcıları tarafından yoğun bir ilgiye maruz kalacak.

Hindistan'da Apple, yedek pil fiyatını Hindistan para birimi ile Rs 6500'dan Rs 2000’e kadar düşürdü ve bu da kullanıcılar tarafından müjde ile karşılandı ve ilk günden değişim için gönderilen telefonlar alınmaya başladı.

kaynak: indianexpress.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık