OFPOF

Apple'ın Video Paylaşma Uygulaması Clips Yayında

-
311
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Apple'ın Video Paylaşma Uygulaması Clips Yayında
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Apple, video paylaşma ve düzenleme özellikleri içeren yeni bir iOS oygulaması çıkardı.

teknoloji devi Apple, Snapchat benzeri video paylaşma uygulaması olan "Clips"i tanıttı. Uygulamanın Snapchat'ten farkı ise uygulamanın bir sosyal ağa bağlı olmaması. 

Son zamanlarda Snapchat'i taklit eden birçok yeni uygulama oldu. Facebook, Instagram hatta Whatsapp bile Snapchat benzeri video ve fotoğraf paylaşma özellikleri çıkardılar, bu modaya son olarak Apple da katılmış durumda. Ancak Apple, her alanda olduğu gibi burada da yaptığı şeyi diğer herkesten farklı olarak yaptı. 

Snapchat, Facebook ve Instagram gibi uygulamaların hepsi fotoğrafları ya da videoları arkadaşlarımızla paylaşma imkanı sunuyor, yani bir video paylaştığımızda onu kişi listemizdeki herkesle paylaşmış oluyoruz, tek bir kişiye göndermiyoruz. Clips'te ise çektiğimiz videoyu düzenleyip istediğimiz kişilere gönderiyoruz. Clips'te story yok, kendiliğinden kaybolan mesajlar yok, kullanıcı adı ya da QR kodu yok. Clips'in amacı, Snapchat'in kamerasında olduğu gibi videolar çekmek ve bu videoları istediğimiz arkadaşlarımıza göndermek. 

Peki Clips'in başka ne gibi özellikleri var? Kullanıcılar o an çektikleri veya telefonlarında olan videoları birbirlerine ekleyerek düzenleyebilirler ya da Prism uygulamasındaki gibi değişik görüntü efektlerini çektikleri videolarda kullanabilirler. Ayrıca konuştukları zaman kendiliğinden çevrilen altyazıları videolarına ekleyebilirler.

Kaynak: theguardian.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık