OFPOF

Apple İlk Veri Merkezini Çin'de Açacak

-
293
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Apple İlk Veri Merkezini Çin'de Açacak
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Apple, Çin'de kozunu güçlendirmek için ilk veri merkezini açmayı planlıyor.

Apple, yerel veri yönetimi şirketi ile ortak olarak, küresel şirketlerin ülke genelinde kullanıcı veri bilgilerini depolamasını gerektiren yeni yasalara uygun bir şekilde ilk veri merkezini Çin'de açmaya hazırlanıyor.

Çarşamba günü The New York Times gazetesinde yayınlanan bir rapora göre veri merkezi, Apple'ın ürün ve hizmetlerinin hızını ve güvenilirliğini artırırken, yeni kabul edilen düzenlemelere de uymayı başarıyor.

Apple, Çin yetkililerinin kullanıcı verilerine erişmesini önlemek için veri merkezinin içinde hiçbir "arka kapı" bulunmayacağını da ekledi.

Rapora göre, veri merkezi Apple'ın yerel akıllı telefon rakiplerine karşı piyasada gücünü arttırmasına yardımcı olacak. Ayrıca, teknoloji devinin ülkedeki iOS hizmetlerini daha iyi ve verimli bir şekilde sunmasına da yardımcı olacak. Apple'ın 1 milyar dolar tutarındaki yatırımının bir parçası olan yeni veri merkezinin Guizhou şehrine kurulması planlanıyor.

Yerel yetenekleri artırmak için Apple geçtiğimiz günlerde Shanghai ve Suzhou'da iki ek Araştırma ve Geliştirme merkezi kurmak üzere Çin'e 508 milyon dolar yatırım yapacağını açıklamıştı.

Kaynak: www.gizbot.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık