OFPOF

Apple Hisseleri 1.6 Oranında Düşüş Yaşadı

-
298
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Apple Hisseleri 1.6 Oranında Düşüş Yaşadı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Yaklaşan yeni iPhone'un Gigabit LTE'yi desteklemeyeceğini bildiren Apple’ın hisseleri yüzde 1.6 düştü.

Apple iPhone'un, endüstri tedarik hatlarının şirkete sunmak zorunda olduğu en yeni ve en iyi ürünleri paketi olduğu biliniyor. Şirket ayrıca iPhone için özel olarak hazırlanmış parçaları pakete koyduğu biliniyor. Ancak, her zamanki eğilimine ve yaklaşan iPhone'u çevreleyen tezahürata rağmen, yakın tarihli bir Bloomberg raporunda Apple'ın gelecek akıllı telefonunun 'daha hızlı veri bağlantılarını' kaçıracağı belirtiliyor.

Bu esasen yaklaşan iPhone'un ABD'deki telekom devlerinin desteklediği 'Gigabit' hızlarını desteklemeyeceği anlamına geliyor. Rapora göre, AT & T, Verizon ve diğer telekom şirketleri, kullanıcıların bir saniyede yaklaşık bir gigabit veri indirmesini sağlamak için ağlarını yükselttiler. Kablosuz ağlardaki ortalama hızlara göre, bu hız önceki nesiller tarafından sunulan en yüksek hızın yaklaşık 100 katı daha hızlı. Destek eksikliği, iPhone'un veri ve bağlantı performansını rakibin sunduğu en son yenilemeyle karşılaştırmalara maruz kalacaktır ve belki de rakip model tercih edilecektir.

Raporda ayrıntılarıyla belirtildiği gibi bunun sebebi Apple'ın tedarik hatlarını yönetme biçiminden kaynaklanıyor. Şirket, akıllı telefonu Qualcomm ve Intel'den hücresel şebekeye bağlayan akıllı telefondaki modemlerini barındırıyor. Qualcomm, modeminde 'Gigabit' indirme hızı desteği ile hazır. Öte yandan Intel, modemlerini 'gigabit' indirme hızlarını eklemek için çalışıyor. Ancak şirket biraz zaman alacak ve yaklaşmakta olan iPhone'un piyasaya sürülmesi için hazır olmayacak.

Bu gelişme ile Apple'ın hisseleri % 1.6 düşüşle 152.56 $ 'a düştü.

kaynak(tech.firstpost.com)


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık