OFPOF

Apple, Finisar’a 390 Milyon Dolar Ödül Verdi

-
300
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Apple, Finisar’a 390 Milyon Dolar Ödül Verdi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Apple iPhone X'de Face ID'ye güç veren lazer fişlerinin üretimini artırmak için 390 milyon dolar yatırım yapıyor.

Apple Inc Çarşamba günü, optik bileşen üreticisi Finisar Corp'a, Face ID, Animoji ve portre modlu fotoğraflar gibi iPhone X'in özelliklerini güçlendiren lazer çipi üretimini artırmak için 390 milyon dolar yatırım yaptığını açıkladı.

iPhone üreticisi, ABD merkezli şirketler için “Gelişmiş Üretim Fonu” ile en az 1 milyar dolar harcama taahhüdü veriyordu. Şirket, Mayıs ayında Gorilla Cam Üreticisi Corning'e 200 milyon dolar kazandırmıştı. Bununla birlikte Finisar Corp, Apple'ın finansmanının şirkette bir borç veya sermaye yatırımı olmadığını açıkladı. Yani bunun tamamıyla karşılıksız verilmiş bir ödül olduğu belirtildi. Apple'ın açıklaması üzerine yüzde 30 kadar yükselen Finisar hisseleri, netleştirmeyi takiben yüzde 22 oranında değişti.

Finisar, "Apple tarafından belirtilen tutar, belirli bir süre içinde şirketler arasındaki gelecekte beklenen iş hacmini temsil ediyor" dedi. Şirket sözcüleri hibeyi, Sherman, Texas'ta dikey boşluklu yüzey yayıcı lazerler veya VCSEL'ler olarak adlandırılan lazer fiş üretimini artırmak için 700.000 metrekarelik bir tesisi yeniden yapılandıracaklarını ve çok daha iyi işler başarabileceklerini açıkladı.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık