OFPOF

Apple 1 Milyar Dolarlık Fon ile ABD'de Yatırım Planlıyor

-
296
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Apple 1 Milyar Dolarlık Fon ile ABD'de Yatırım Planlıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Apple, ABD merkezli gelişmiş imalat şirketlerine yatırım yapmak için 1 milyar dolarlık bir fon yaratmayı planlıyor.

Apple Inc, gelişmiş imalat gerçekleştiren ABD şirketlerine yatırım yapmak için 1 milyar dolarlık bir fon yaratmayı planlıyor. İcra Kurulu Başkanı Tim Cook Çarşamba günü yaptığı açıklamada, iPhone üreticisinin ABD işlerini nasıl oluşturduğunu göstermeye yönelik en son çabasını açıkladı. Cook'un CNBC ile yaptığı röportajda California'daki Cupertino şirketi fonun ilk yatırımını ve daha sonra Mayıs ayında ilan edeceklerini söyledi.

Cook ayrıca, insanlara uygulamaları oluşturmak için bilgisayar kodu yazmayı öğretmek ve bu yazılım için daha fazla bilgi yayınlayacaklarını da içeren programları finanse etmeyi planladığını söyledi.

Duyurular, piyasa değerlemesi ile dünyanın en büyük şirketi olan Apple'ın amerika Birleşik Devletleri'nde iş yaratımına nasıl katkıda bulunduğunu vurgulayan bir Dizi açıklamanın en sonuncusu idi.

Cook, şirketin yıllık ortaklık toplantısında Şubat ayında 2016 yılında Apple'ın metriği ilk açıklamasıyla birlikte 3M Co ve Corning Inc gibi firmaları içeren ABD tedarikçileriyle 50 milyar dolar harcadığını söyledi. Cook, Apple'ın ABD'de 2 milyon iş yarattığını iddia eden CNBC röportajı sırasında bu noktayı tekrar etti. Bunların 80.000'i doğrudan Apple'da, geri kalanı ise tedarikçi ve yazılım geliştiricilerinden firmanın uygulama ekosistemi için geliyor.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık