OFPOF

Analistler Apple Şirketinin 2017'de En Az 824 Milyar Dolar Değerinde Olacağını Tahmin Ediyor

-
325
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Analistler Apple Şirketinin 2017'de En Az 824 Milyar Dolar Değerinde Olacağını Tahmin Ediyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Analistler, pahalı 'plus' modellerinden ve artan taleplere göre şirketin bu yıl en az 824 milyar dolar değerinde olacağını tahmin ettiler.

MarketWatch tarafından Pazartesi günü bildirilen habere göre, Apple'ın hisseleri ikinci çeyrekte %16'dan fazla artmış ve yükseklere çıkmış durumda, ancak analistler hisse senetlerinin büyümek için daha fazla alana sahip oldukları konusunda iyimser görünüyorlar.

Kanada merkezli küresel yatırım bankası RBC Sermaye Piyasaları, Pazartesi günü 12 aylık fiyat hedefini 155 dolar seviyesinden 157 dolar seviyesine çıkardı ve daha iyi bir performans notunu yineledi. Bu tahmine göre Apple'ın piyasa değerini şu anda olan 740 milyar dolardan 824 milyar dolar seviyesine çıkacağı anlamına geliyor. Bildirilen rapora göre Apple'ın hisseleri 4 Nisan'da 144,77 dolar rekor seviyesine çıkmıştı.

RBC analisti Amit Daryanani de Mart ayı üç aylık iPhone tahminlerini ve mali 2017 gelir tahminlerini artırarak trendlerin ortalama satış fiyatlarına olumlu katkıda bulunan Apple'ın daha pahalı plus modelleri için tüketici tercihi olduğunu belirtti. Tüketicilerin Eylül ayında iPhone 8 piyasaya sürülmeden önce planlanan güncellemeleri ertelemesi nedeniyle şirketin üçüncü çeyrek görünüm tahminlerin altında ancak yine de yükseklerde gelebilirken, kurulu bulunduğu büyük ve cazip değerleme sessiz beklentilere rağmen yatırıma layık görünüyor.

Pacific Crest analisti Andy Hargreaves, Apple'ın OLED iPhone'da beklenen optik parmak izi işlevselliği ile uğraştığını ve bunun gecikmelere veya bunların ortadan kaldırılmasına neden olabileceğini belirtti. Hargreaves, "Bu, bazı üretim gecikmeleri yapma riski oluşturmasına rağmen, bu noktada gelecek iPhone döngüsüyle maddi olarak hacim tehdidi altında olduğuna inanmıyoruz." dedi.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık