OFPOF

Amazon Echo Artık Dokunmatik Ekrana ve Alexa’ya Sahip

-
247
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Amazon Echo Artık Dokunmatik Ekrana ve Alexa’ya Sahip
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Dokunmatik ekranı olan ve görüntülü görüşme yapabilecek ve Alexa tarafından desteklenen hoparlör Amazon Echo Show çok beğenildi.

Amazon, ses özellikli Echo hoparlörüne, google'ın üzerinde çalıştığı "smarts" ürünlerini artık her eve getirme çabası ile birlikte Amazon da bu yarışta dokunmatik ekran ve görüntülü arama yeteneklerine sahip Amazon Echo’yu geliştirerek önemli bir konum elde etti. Yeni Echo’da 7 inç ekran bulunuyor. Ayrıca bildirim ekranı ile de kullanıcılar gelen bildirimleri görebilecek.

Bu da Amazon Echo’nun müzikleri artık bize görsel olarak da sunabileceği, sözlerinin okunabileceği, hava tahminlerinde bulunabileceği ve kamerası sayesinde görüntülü konuşmalar yapılabileceğini gösteriyor.

Ayrıca internet bağlantısı sayesinde Youtube üzerinden videolar da izleyebileceksiniz. Böylece artık mutfakta yemek hazırlarken sadece müzik dinlemeyecek aynı zamanda usta yemek tariflerini de görebileceksiniz.

Ayrıca, diğer Echo Show cihazlarıyla veya iPhone'lar ve Android telefonlar için Alexa uygulaması ile video görüşmeleri yapabileceksiniz. Orjinal Echo ve daha küçük Echo Dot adlı önceki iki model için ise ekranları ve kameraları bulunmadığı için yalnızca sesli aramaları alacak. Ayrıca video ve sesli aramalar da her zaman ücretsiz olacak.

Yeni Echo Show 28 Haziran'da 230 $ fiyatla satılmaya başlıyor.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık