OFPOF

Alibaba, Amazon Echo’ya Benzer Ürün Çıkaracak

-
316
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Alibaba, Amazon Echo’ya Benzer Ürün Çıkaracak
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Alibaba tarafından üretilecek ürün yalnızca Çin’de satışa sunulacak ve Amazon Echo’nun takliti olacak.

Alibaba, Mandarin’de düzenlenen konferansta yalnızca işlev görmek üzere Çin'deki Amazon Echo'ya benzeyen ürünü başlatacağını açıkladığı iddia edildi.

Çinli e-ticaret şirketi Alibaba Group Holding Ltd, konuyla aşina bir kaynağa göre, Amazon.com Inc'in "Echo" ürününü gelecek hafta taklit eden bir ürün başlatabilir.

2014 yılında başlatılan "Amazon Echo", bir Apple Inc firmasının iPhone'daki Siri'ye benzer şekilde bir kişinin tüm gün bırakıp sesli komut verebileceği bir hoparlördür. Reuters'a verilen demeçte de Alibaba'nın yeni ürününü yalnızca Çin'de sunacağı açıklandı.

Alphabet Inc'in birimi olan google ve dünya teknoloji devi Apple, HomePod ve Google Home ile Echo'ya benzeyen ürünleri açıklamış ve piyasaya sürmüştü. Perşembe günü haberi ilk bildiren bilgi merkezi olan Information da defalarca kez bu haberi dile getirmeye devam ediyor.

Alibaba, iş saatleri dışında yapılan bir açıklama talebine de henüz yanıt vermiş değil.

Kaynaklara göre Amazon, Hindistan'daki müşterileri için Alexa adlı çevrimiçi sesli yardımcısını da almayı planlıyor. Alexa Voice Service (AVS) 'nin piyasaya sürülmesiyle, Echo Dot ve daha güçlü Echo gibi akıllı ev hoparlörlerini başlatıyor.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık