OFPOF

Akıllı Telefonların Güvenliği İçin Yeni Öneriler Tartışılıyor

-
240
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Akıllı Telefonların Güvenliği İçin Yeni Öneriler Tartışılıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Carnegie Mellon Üniversitesi'nden (CMU) araştırmacılar akıllı telefonların güvenliğini artırmak için yeni bir teknik belirlediler.

Genellikle bir akıllı telefon kullanıcısı, bir uygulamaya belirli bilgilere erişmek için izin verir. Akıllı telefon geliştiricileri, üçüncü parti kütüphanelerini entegre ederek uygulamalarına işlevsellik katarlar. Bunlar, reklamlar sunmak, afiş sağlamak veya pazarlama profilleri oluşturmak için kullanılabilir.

Örneğin, Facebook kütüphanelerine kişilerin kimliğini doğrulamak için erişilebilir; Flurry'in platformu bu bilgilerden pazarlama profilleri oluşturur ve google'ın AdMob kütüphanesi, hedeflenen reklamlar sunmak için kullanıcının bulunduğu yere erişir. CMU araştırmacıları, kullanıcıların kütüphanelerin yanı sıra uygulamaların izinlerini ayarlamalarına izin veren, ''Gizliliğimi Koruyan" bir uygulama geliştirdiler. Kontrol seçenekleri, kullanıcıların kütüphanenin hangi bilgilere erişebileceğini seçmesine ve yalnızca kısmi bilgileri paylaşmasına izin vermek için ayrıntılıdır.

Uygulama, uygulamanın veya üçüncü taraf kitaplığın bu bilgilere erişip erişmediğini de bilmenizi sağlar. Kullanıcılar, geliştiricileri, örneğin, tam adres yerine genel konumlarına dayanarak tüketen reklamları destekleyebilir. Android uygulaması yalnızca köklü cihazlarda çalışır.

Software Research Enstitüsünde bilgisayar bilimi asf profesörü olan Yuvraj Agarwal, "Bu kütüphanelerin her biri akıllı telefonunuzda birden fazla uygulama tarafından kullanılabilir. Her bir uygulamanın paylaşması gereken şeyin değil, her bir kütüphaneyle hangi bilgileri paylaşacağınıza karar verme, kullanıcıların gizliliğini korumak için vermesi gereken kararların sayısını önemli derecede azaltır. Ayrıca bir kullanıcı cihazlarında bulunan bir uygulamanın bile hassas bilgilerin erişimini sağlayan belirli bir kütüphaneye izin verdiği takdirde, bu gerçekten tüm kütüphane ihtiyaçları için daha etkili olur “dedi.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık