OFPOF

2017 Yılının En Popüler 7 Teknoloji Trendi

-
1.4b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
2017 Yılının En Popüler 7 Teknoloji Trendi
0 izlenme
Ofpofer
-

2017'nin sonlarına yaklaşırken geçirmiş olduğumuz bu sene adını sıkça duyduğumuz en trend yedi teknoloji.

1. Sanal Gerçeklik

Sanal Gerçeklik

eğlence, oyun, sinema, tasarım, mobil uygulama, sosyal medya, simülasyon, alışveriş, endüstri ve sanat gibi birçok alanda Sanal Gerçeklik (VR) hayatımıza girdi ve yer edindi.

2. Yapay Zeka

Yapay Zeka

Yakın zamanda basit rutin işlemleri yapay zekâya yaptırmanın pek çok işletme için mümkün hale gelmesi bekleniyor. Böylece bu rutin işleri yapan insanlar daha katma değerli işlere odaklanabilecek, yapay zekâ ile insan arasında kıymetli bir iş paylaşımı olacak. Korkutulan bazı vakalar yaşansa da bilim insanları bu işin peşini bırakmayacak gibi gözüküyor.

3. Kişisel Tıp (Genetik Tabanlı)

Kişisel Tıp (Genetik Tabanlı)

Günümüzde, birçok tıbbi uygulama büyük toplulukların ortalaması alınarak belirlenen tedavi standartlarına dayanıyor. Kişisel tıp spesifik özellikler, yaş, cinsiyet, boy/kilo, diyet ve çevre koşullarına dayanarak hastanın sağlığını yönetmektir. Kişisel tıp uygulamaları ile kanser, kalp hastalığı ve diyabet gibi yaygın hastalıklar kapsamında risk altındaki bireylerin belirlenmesi amaçlanmaktadır. Geleneksel tıbbın tamamen göz ardı edilememesine rağmen, kişisel tıbbın öneminin gün geçtikçe daha da artması ve geleceği şekillendirmesi bekleniyor.

4. Hane Tipi Enerji Çözümleri

Hane Tipi Enerji Çözümleri

Geleceğin şehirlerinde enerji üretimi ve tüketimi günümüzdekinden farklı olacak. Enerji üretimi sadece santrallerde gerçekleşmeyecek, her bina / ev kendi enerjisini üretecek ve depolayacak. Bunun ilk adımları 2017 senesinde uygulamaya konulmaya başlandı.

5. Sosyal Robotlar

Sosyal Robotlar

İletişim kurabilen bu robotlar dışardan gelen ses, görüntü gibi verileri algılayıp, analiz edecek donanım ve yazılımlarla döşenmiştir. Sosyal robotlar gelecekte daha da insansılaşacaktır.

6. Giyilebilir Teknolojiler

Giyilebilir Teknolojiler

Günümüzde teknoloji hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Öyle ki artık akıllı cihazlarımız olmadan evden çıkamıyoruz. Durum böyle olunca akıllı saatler, akıllı giyim teknolojileri her tarafı sardı.

7. Blockchain – Kayıt Zincirleri

Blockchain – Kayıt Zincirleri

Şüphesiz Bitcoin kelimesini hepiniz duymuşsunuzdur. 2017'nin muhtemelen en popüler teknoloji trendi buydu.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.