OFPOF

Yurt Dışına Çıkarken Bir Daha Düşünün

-
204
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Yurt Dışına Çıkarken Bir Daha Düşünün
238 izlenme
Ofpofer
-

Önce dil öğrenmek gerek ama bu bilgileride ögrenmeden yurt dışına çıkmayın.

1. Rusya

Rusya
Rusya’nın bazı bölgelerinde doğan erkek çocuklara ikinci isim (ya da göbek adı) olarak “Stalin” adının verilmesi kuralı vardır.

2. Filipinler

Filipinler
Filipinler’de plakaları 1 ve 2 rakamları ile biten araçlar haftanın belirli günleri, belirli saatlerde trafiğe çıkamazlar. Bu zamanlar:
Pazartesi 1-2,  Salı 3-4, Çarşamba 5-6, Perşembe 7-8, Cuma 9-10

3. Swaziland

Swaziland
Dünyanın en fakir ülkelerinden biri olan Swaziland’da yönetim diktatörlüktür. King Mswati III tarafından yönetilen ülkedeki garip kurallardan birisi de kadınlara pantolon giyme yasağıdır.

4. İsrail

İsrail
Yahudilere özgü Sebt gününde burun karıştırmak yasaktır. Çoğumuz bu yasağın “iğrençlik” nedeniyle olduğunu düşünsek de, bu yasak aslında burun karıştırmak sonucu kanama olabileceği ve bu günün kurallarını bozabileceği için konmuştur. 

5. Çin

Çin
1987’de yürürlüğe giren tek çocuk kuralına göre; Çin’de iki veya daha fazla çocuğunuz varsa yüksek vergi ödemeyi göze almanız gerekiyor.

6. Yunanistan

Yunanistan
2002’de ilk olarak online kumar oyunları için getirilen bilgisayar oyunları  yasağı, daha sonrada tüm elektronik oyunlar olarak genişletilmiş. Bu yasak, sonrasında diğer ülkelerde  anneler, 'oyun Bağımlılığına Karşı Anneler' adında bir oluşumun başlamasına sebep olmuş.

7. Fransa

Fransa
Eğer Fransa’ya yerleşirseniz ve evcil hayvan olarak bir domuz beslemeye karar verirseniz, bu hayvana "NAPOLYON" ismini vermemeniz gerekmekte.

8. Almanya

Almanya
Almanya’da yastıklar “pasif silahlar” kategorisine girer. Cezasının ne kadar süreceğini Almanya'ya gidince öğreniriz. 

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.