OFPOF

Uzun Uçak Yolculuklarını Kolay Geçirmenizi Sağlayacak 8 Tavsiye

-
2.3b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Uzun Uçak Yolculuklarını Kolay Geçirmenizi Sağlayacak 8 Tavsiye
5.827 izlenme
Ofpofer
-

Yolculuğunuzu daha kolay geçirmenizi sağlayacak birbirinden faydalı pratik bilgiler içerir.

1. Yolculuk yapacağınız gün geldi çattı ve...

Yolculuk yapacağınız gün geldi çattı ve...
Uçuşunuzu yapacağınız gün elinizden geldiğince kendinizi yormaya çalışın. Spora gidin ya da bir önceki gece geç yatıp erken kalkabilirsiniz mesela. Ben her yerde her zaman uyurum diyorsanız bir sonraki aşamaya lütfen.

2. Yanınıza Sırt Çantası ve Boyun Yastığı Alın

Yanınıza Sırt Çantası ve Boyun Yastığı Alın
Valizinizi kargoya verdiniz fakat yanınıza almanız gerekenleri tek omuzda taşımak ve çantayı şişirmek yerine sırt çantasına koyarak daha kolay taşıyabilirsiniz.
Kafanızın sağa sola düşmesinden yorulmayın ve önceden yanınıza boynunuz için yastık alın.
 

3. Havaalanında Teftiş Yapın

Havaalanında Teftiş Yapın
Dış hat uçuşlarda en az 3 saat öncesinden havaalanında olmanız istenir. Gümrükteki yoğunluk veya sistemlerde bir aksaklık olursa eğer sizi uçuşunuzdan mahrum etmemek veya son dakika ben yetişirim uçağa bir şey olmaz diyenlerin önüne geçmek için. Birde uzun yolculuk yapacağız onun verdiği kımıltı var gittik havaalanına aldık biletimizi. Daha uçağımızın kalkmasına 2-2.30 saat var. Havaalanının bir ucundan diğer bir ucuna bütün mağazaları gezin. Dilerseniz heyecanlı bir kitap alabilirsiniz. Fakat dışarıda 10tl ye satılan ürünün havaalanında 30tl olduğunuda belirtelim. En güzeli hazırlıklı gidip, teftiş etmek olabilir.

4. Uçağa Binme Zamanı (Boarding) Geldi

Uçağa Binme Zamanı (Boarding) Geldi
Uçak körükteyse sonlara doğru uçağa binin ve biniş zamanına kadar ayakta durmaya çalışın. Eğer açık pozisyonda ise ikinci otobüsle veya üçüncü otobüsle gidebilirsiniz. Ne kadar erken giderseniz uçağa, uçak kalkana kadar 1-1.30 saat daha fazla oturmak durumunda kalacaksınız.
Uzun mesafe uçan uçaklar 200 kişi ve üzeri aldığı için boarding süresi normale göre daha uzun olacaktır.

5. Uçuşunuz Başladı

Uçuşunuz Başladı
Uçuş Başladıktan birkaç saat sonra yiyecek ve içecek servisi başlar. Yedik,içtik toplanmasını bekledik derken ilk 3 saatimiz güzel geçer. Sonrasında uçak içi eğlenme sistemlerini kullanarak internet/film/oyun gibi aktivitelerden yararlanabilirsiniz. Kendimizi gün boyu yorduğumuz için belkide kitap okumaya başlayabiliriz ve bir bakmışız uyku zamanı gelmiş çatmış.

6. Bacaklarınızda Karıncalanma/Uyuşma Hissederseniz

Bacaklarınızda Karıncalanma/Uyuşma Hissederseniz
Türbülans olmadığı sürece ve kemer ikaz ışıkları yanmadığı zamanlarda koridorlarda bir ileri bir geri yürüyebilirsiniz.Tuvaletiniz olmamasına rağmen tuvalet sırası bekliyormuş gibide yapabilirsiniz. Hatta kabin memurlarıyla işiniz çok zor diye bir başlangıç yaparak muhabet edebilirsiniz. Tabi servis için hazırlık yapmıyorlar veya bir işle meşgul değillerse. Çünkü uzun uçuşlarda onlarda servis sonrası boş zamana sahip oluyorlar onlarda insan. Konuşun.

7. Uyku Faslı

Uyku Faslı
Yemekler yendi, boşlar toplandı,filmler izlendi, kitaplar okundu sıra geldi uykuya. Uçaklar çoğu zaman gürültülü olabiliyor. Özellikle kanat tarafına yakın oturuyorsanız. Uçuş başlamadan önce kit dağıtılır göz bandı,çorap,kulaklık,dudak kremi olur. hayat kurtarıcı malzemeler kiti. Boyunluğumuzu taktık, kulaklarımızı tıkadık,gözlüğümüzede taktık mı en az 3-4 saat net uyku sizi bekliyor demektir. Ben gürültülü yerlerde uyuyamam/uçakta hiç uyuyamam diyenler için bile güzel bir uyku sağlar.

8. Business veya Firs Class ile Seyahat Edin

Business veya Firs Class ile Seyahat Edin
Hangimiz istemez ki kendine özel geniş alana sahip olan ve yatağa dönüşebilen bir koltuk, az yolcu, konforun dibi ? Tabi normal biletler örneğin 2 bin ise konforum için 12 bin koymaz diyorsanız neden olmasın.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.