OFPOF

Ukrayna'da Görülmesi Gereken Yerler

-
668
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Ukrayna'da Görülmesi Gereken Yerler
475 izlenme
Ofpofer
-

Türkiye ile arasında vize problemi olmadığı için artık rotamızı Ukrayna'ya çevirme zamanı geldi.

Nezalezhnosti Meydanı

Her şehrin meydanı vardır ya işte Kiev'in kalbinin attığı meydan Nezalezhnosti. Turist olarak gezebileceğiniz, seçkin mağazaları gezip lezzetli yemek yiyip, içkinizi yudumlayacağınız modern kafe restoranları içeren meydan. Meydanda ilk dikkati çeken özgürlük heykeli. Up uzun bir heykel karşınıza çıkıyor ve etkileniyorsunuz. Ayrıca heykelin tam karşısındaki alanda Ukrayna’nın diğer şehirlerinin km açısından uzaklığını gösteren anıtı da görebilirsiniz. Meydanın tam altında sık sık gideceğiniz Glabus isimli AVM var.

Meydanın etrafında Şavurma (tavuk döner) satan yerlerde midenizi 40 gravniye doyurabilirsiniz.

Ukrayna'da Görülmesi Gereken Yerler-hbly8c2hm0

Park of Glory ( Zafer Parkı)

Burası beni Kiev’de en çok etkileyen yer. Muhteşem Dnipro nehrini ve kentin bir bölümünü tepeden görebileceğiniz bir yer burası.  2. dünya Savaşı’ndan kalma heykeller ve temsili mezarlıkları burada görebilirsiniz.

Ukrayna'da Görülmesi Gereken Yerler-u6380dryph

Ukrayna'da Görülmesi Gereken Yerler-ayj56g1f3o

Ukrayna'da Görülmesi Gereken Yerler-1kzlj8ykok

National Museum of the History of the Great Patriotic War

Yine bir 2. Dünya Savaşı hatırası için yapılan açık hava müzesi. Devasa ellerini yana açmış melek kanatları olan heykeli 300 m öteden görmeniz mümkün. Zaten müzeyi gezerken uğrayacağınız son nokta da orası oluyor. Açık hava müzesinde savaşta kullanılan tank ve helikopterleri görebilirsiniz.

Ukrayna'da Görülmesi Gereken Yerler-ujpxqyahw1

Kiev Pechersk Lavra

1051 yılında kurulan Ortodoks manastırı. Küçük bir köyü andıran ve etkileyici mimarisi olan Unesco’nun dünya mirasına aldığı tarihi yer. İçeri 9 gravni karşılığı girip 5 gravniye kiliselerde mum dikebilirsiniz. Yolun sonunda Aziz Andrew Kilisesi’nin heybetli ve gösterişli yapısnı göreceksiniz. Gece ışıklandırmasıyla bir çok alandan gözüken bu yapıya mutlaka gidin.

Ukrayna'da Görülmesi Gereken Yerler-z8yjc5zcj3

Aziz Sophia Katedrali

Kievin simgesi olmuş muhteşem bir kilise. Adının türkçesi ayasofyadır zaten Istanbuldaki Ayasofya kilisesinden etkilenerek yapılmıştır. Gittiğinizde kesinlikle girişteki kuleye de çıkmanızı öneririm.

Ukrayna'da Görülmesi Gereken Yerler-1jm16684qw

Primorsky Bulvarı ( Odessa )

Hemen hemen her yerde seyyar kahve işletmecileriyle karşılaşırsınız, fiyatları bize göre oldukça makuldur.Yol ağaçlıklı sakin ve huzurlu.Aydınlatmalar ve müzikler eşliğinde özellikle gençler için çok ilgi çekici bir yerdir

Ukrayna'da Görülmesi Gereken Yerler-okfdh6csn0

Odessa Delphinarium Nemo 

Fitness salonu ve yunus balıkları size harika bir görsel şölen yaşatacak yere Odessa'ya yolunuz düştüğünde mutlaka gitmelisiniz.

Ukrayna'da Görülmesi Gereken Yerler-87xt74ze7p

Ukrayna'da Görülmesi Gereken Yerler-av0p9rvljj

Old Town 

sanat ve kültür merkezleri, tarihi kiliseleri, ulusal anıtlar ve heykelleri, alışveriş dükkanları ve tramvayı ile insanı hayran bırakan Old Town'a mutlaka uğrayın.

Ukrayna'da Görülmesi Gereken Yerler-vc6c4c6yhb

Ukrayna'da Görülmesi Gereken Yerler-coiaipdh4k

 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık