OFPOF

Türkiye'nin Görülmesi Gereken En Güzel Yerleri

-
2.5b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Türkiye'nin Görülmesi Gereken En Güzel Yerleri
2.259 izlenme
Ofpofer
-

Şehir hayatından sıkılanlar için Türkiye'nin gezip görebilecekleri, kafa dinleyecekleri en güzel yerleri...

1. İstanbul Adalar

İstanbul Adalar

Adalar, İstanbul’da yaşayanlar için özellikle yaz aylarında kalabalıktan kaçıp rahat bir soluk alabileceğiniz atmosferi ile sizi dinlendirecek nadide yerlerdir. İstanbul Adalar’ın en gözdeleri; Büyükada, Heybeliada, Kınalıada ve Burgazada’dır.

2. Bursa Uludağ

Bursa Uludağ

Uludağ, Bursa ili sınırları içinde, 2.543 m yüksekliği ile Türkiye'nin en büyük kış ve doğa sporları merkezi olan dağ. Uludağ; Marmara Bölgesinin en yüksek dağıdır

3. Çanakkale Kaz dağı

Çanakkale Kaz dağı

Şehrin korkunç havasından kurtulmak için yapabileceğiniz en iyi şey Kazdağları’na kaçmak. Zeytin bahçeleri, kızılçam ve daha da yükseklerde meşe ve karaçam ormanlarıyla kaplı bu güzel coğrafya, Ege’nin yakıcı sıcağından bunalanlar için tam bir kaçış yeri. Öyle ki yaz ortasında bile geceleri serinlikten dolayı ürperiyorsunuz.

4. Trabzon Uzungöl

Trabzon Uzungöl

Karadeniz turu içinde yer alan bol temiz hava alabileceğiniz ve harika bir manzara seyredebileceğiniz el değmemiş doğası, yöresel yemekleri, temiz havası, benzersiz coğrafyası ile Trabzon Uzungöl Tabiat Parkı gezilecek yerler arasına alınmalıdır. Trabzon’a 99 km ve Çaykara ilçesine 19 km uzaklıkta deniz seviyesinden 1090 metre yükseklikte bulunan Uzungöl dik yamaçları ve muhteşem bir doğa örtüsü ile doğa tutkunlarını büyüleyici bir yerdir.

5. Denizli Pamukkale

Denizli Pamukkale

Değişik kimyasal tepkimeler sonucu oluşan travertenler yerli yabancı bir çok turistin dikkatini cezbekmete. Ayrıca içerde bulunan mini havuzda yüzülmesi şiddetle tavsiye olunur. 

6. Muğla Ölüdeniz

Muğla Ölüdeniz

Dünyanın hemen hemen her ülkesinden gelen turistlerin yoğun ilgisini gören Ölüdeniz, geçtiğimiz yıllarda Almanya'da internet üzerinden yapılan yarışmada dünyanın en güzel sahili seçildi. Ölüdeniz'de yüzmek, büyük bir akvaryumda hissettirecek sizleri. Yeşil çam ormanlarının sizlere eşlik edeceği tatilinizde Belcekız'ı da ziyaret edebilirsiniz.

7. Antalya, Kemer, Göynük Kanyonu

Antalya, Kemer, Göynük Kanyonu

Kemer'in en popüler gezilecek yerlerinden birisi olan Göynük Kanyonu, muhteşem doğası, ağaçları, şelaleleri ve havuzları ile doğa sporu sevenler açısından muhteşem bir yerdir.
Göynük Kanyonu, Kemer'in popüler tatil beldesi olan Göynük'ün yaklaşık 4 km. mesafededir.

8. Nevşehir Kapadokya

Nevşehir Kapadokya

Kapadokya, Pers dilinde güzel Atlar Ülkesi anlamına geliyor. Bu güzel ülke, dünyada daha önce gördüğünüz hiç bir yere benzemeyen bir coğrafyaya sahip. Bu nedenledir ki her yıl dünyanın dört bir tarafından yüz binlerce ziyaretçi alıyor.

9. Bartın Amasra

Bartın Amasra

Bartın iline bağlı olan bu güzel bölgede gerek tarihi gerekse kültürü, dogal dokusu, yöresel lezzetleri ile insanları buraya çekmeye devam ediyor.
Amasra'da bulunan tavşan adası güzelligi ile karadeniz'de kendine bir yer edinmiş ve amasrada dillerden düşmez olmuş. Bu adaya tavşan adası denmesinin sebebi ise oldukça hoş bir şekilde tavşanların bulunması ve martı ve leyleklerinde sık sık görülmesinden olsa gerek.
Bu adada eskiden bir manastır oldugunu söyleniyor. Ayrıca ada güzelligi ile Amasra'ya çok farklı bir tat katıyor diyebiliriz.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.