OFPOF

Türkiye'de İnzivaya Çekilecek Yerler

-
2.4b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Türkiye'de İnzivaya Çekilecek Yerler
1.474 izlenme
Ofpofer
-

Türkiye'de inzivaya çekilecek huzur dolu yerler neresi biiiyor musunuz? Bunları derledik ve toparladık.

Çoğumuz iş yaşantımızdan ondan bundan derken hayatımızda sıkıldığımız noktalara gelebiliiz. Bazen de o kadar bunalırız ki sağa sola çıkmak dahi istemeyiz. Bu gibi durumlarda çoğu içerik inzivaya çekilme yerleri hep yurt dışında gösterir. Halbuki Türkiye'de o kadar çok dingin yerler var ki. Hayatımıza orada devam edeceğimiz veya birkaç günlük gezi planlarımız. İşte bunlardan en güzel bir kaçını bizler için toparladım.

 

- Akarca

Akarca

Hemen yer bildirimi yapacağım burası. İzmir Seferihisar'ın ilçesinde bulunuyor. Eşsiz deniz manzarası sahil kasabası denizin sessizliği, duruluğu, güzelliği ve denizin buz gibi soğuk havası dingin bir yaşam sürmek istiyorsanız bence tercihlerin en başında bu yer gelir. Ama söyleyeyim eğlence istiyorsanız, bu yer de yok ona göre katlanın.

- Bademli

Bademli

Görünüşte sanırsınız Maldivler ama değil. Burası halis mulis türk toprakları hem de bir arabayla ulaşabileceğimiz bir yerdir. Burası İzmir'in Dikili ilçesindedir. Gitmek istediğim yerlerden.

- Çukurbağ

Çukurbağ

Sessiz sakin bir hayat istiyor ama eğlence de yine olsun arada kaçar gider geri gelirim diyorsanız, burası tam size göre. Bir dingin nokta yer olarak Antalya'nın Kaş ilçesinde bulunuyor.

- Güzelçamlı

Güzelçamlı

Taş bloklardan sıkıldım nefes alamıyorum diyorsanız burası tam size göre. Türkiye'nin en fazla oksijene sahip bu bölgesi, gerek doğayla gerek yaşamla tam size göre benim kararımca. Nitekim bu yer Aydın Kuşadası mevkiinde bulunuyor.

- Badavut

Badavut

Görüldüğü üzere olabildiğince ıssız ve uzun kumsalları bulunmakta ve eğer yalnız başıma gerçekten yüzeyim, balık tutayım vs. diyorsanız buraları tam size göre ve merkeze de oldukça yakın. Balıkesir'in ilçesi Ayvalık'ın Sarımsaklı köyünün bir yerleşkesi Badavut burası.
 

- Mazı

Mazı

Evimden çıkmak istemiyorum ama bahçem olsun gideyim domatesimi, salatalığımı ekeyim organik besleneyim bir yandan da dingin bir hayatım olsun diyorsanız, burası bulunmaz hint kumaşı gibi bir yer. Bodrum'da bulunan Mazı köyü tam size göre.

- Palamutbükü

Palamutbükü

Bol bol badem ağacının bulunduğu burası adından da anlaşılacağı gibidir. Yeryüzündeki saklı cennetlerden birisidir. Sırf şu görüntüyle bile bir parça canım çekti gitme hevesim arttı diyebilirim. Burası Muğla'nın Datça ilçesi Palamutbükü.

- Akyaka

Akyaka

İnzivaya çekilmek için birebir yerlerden bir başkası. Gerçi hepsi olağan üstü ama burayı bir ayrı tutuyorum ben. Gerek doğası gerek havası gerek manzarasıyla tadına doyulmaz bir yer. Burası Muğla'nın Ula ilçesinin Akyaka semtidir.

- Turunç

Turunç

Burası kışları en ideal yerdir. Hava şartlarıyla kışı ılıman geçireceğiniz ama yazları burasının ismi duyulduğundan cıvıl cıvıl olacağı bir yer. Muğla'nın Marmaris ilçesinin Turunç koyu sizleri bekliyor.
 

- Köyceğiz

Köyceğiz

Burası bir ilçe görünüşüyle ve doğallığıyla cazip geliyor. Son zamanlarda da adını illaki duyurmuştur. İster denize yakın ister dağlara yakın bu yeşil alanlarda yaşayın. Burası Muğla'nın Köyceğiz ilçesi.

- Sokakağzı

Sokakağzı

Ege'nin inci tanesi en ucu diyebileceğimiz bir kent burası. Sessiz ve dingin bir yer olan burasıyla ilgili pek söylenecek bir yer yok ama yaşanması gereken başlıca yerlerden. Burası Çanakkale'nin, Assos'un şirin bir sahil kasabası.

- Söğüt

Söğüt

Ulaşımı biraz sapa ama en güzel yanıda bu herkes ulaşamaz gitmeye çekinir. Manzarasına mı aşık olalım. Yoksa denizine mi? Muğla Marmaris Söğüt köyü tam bize göre.

eski osmanlı tarih kitaplarında daha bir çok bigli mevcut olmasına rağmen en ilgi çekicilerini bir başlık altında toplamaya çalıştım okuduğunuz için teşekkür ederim.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.