OFPOF

Tatilinizi Fethiye'de Geçirmeniz İçin 12 Sebep

-
521
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Tatilinizi Fethiye'de Geçirmeniz İçin 12 Sebep
1.466 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Şezlonglar ve otel odası arasında mekik dokumaktan sıkıldınız mı? Gelin size bu döngüyü kıracağınız bir yer gösterelim.

Olağanüstü bir coğrafyaya sahip olan Fethiye'de doğa, macera buna ek olarak tarihe doyabilirsiniz.

1. Ölüdeniz

Ölüdeniz

harika koyu ve cam gibi suları ile sizi kendine hayran bırakacak bir deneyim yaşatacak olan Ölüdeniz'den kesinlikle kendinizi mahrum bırakmayın.

2. Tekne Turları

Tekne Turları

Size eşsiz bir deneyim yaşatacak bu turlar sayesinde adeta yüzme aktivitesine doyuyorsunuz. Her biri ayrı bir doğa harikası olan Fethiye koylarında bu keyfi yaşamak gerçekten bir ayrıcalık.

3. Likya Yolu

Likya Yolu

Dünyanın eşsiz doğa yürüyüş yollarından olan bu 509 kilometrelik yol sizi maceranın ve eşsiz doğanın ayrıca tarihin kucağına bırakacak.

4. Saklıkent Kanyonu

Saklıkent Kanyonu

Yaklaşık 20 km olan bu kanyon eşsiz doğası, buz gibi suyu ile size şok üstüne şok yaşatacak. Yazın ortasında donmaya hazır olun. 

5. Jeep Safari

Jeep Safari

Sabahın 8'inden akşamın 8'ine harika bir eğlence öyküsü yaşamayabilirsiniz. Rafting, çamur banyosu gibi eğlenceli aktiviteler de içeren bu safari tam bir keyif işi.

6. Kaya Mezarları

Kaya Mezarları

Milattan önce 3000 yılına ait bu yapılar antik Telmesos şehrinin sınırları içerisinde bulunuyor. Mezarların üzerindeki tarihi koklayabilir, antik yazılara bakıp o anlara gidebilirsiniz. Gün batımına denk gelip bunu o konumdan izlemek ise harika bir deneyim olucaktır. 

7. Kayaköy

Kayaköy

Likya şehrinin üzerine kurulmuş bir Rum köyü olan bu bölge, mübadele sırasında Rumlar tarafından boşaltılmış. Yeni gelen Türkler de bu bölgede yaşamak istemeyince köy boş kalmış. O kadar güzel bir mimari anlayış hakim ki hiç bir ev bir diğerinin ışığını kesmiyor. Görülesi yerlerden.

8. Parasailing

Parasailing

Fethiye yöresinde çokça yapılan bir aktivite. Denizin üstünde özgürce uçtuğunuzu hissettirecek muhteşem bir deneyim. Yükseklik korkusu olanlar aman dikkat edin!

9. Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü

Babadağından sizi özgürce uçuracak bu aktivite ile eşsiz bir Fethiye deneyimi sizi bekliyor. Fethiye tatillerinin olmassa olmazı konumuna geldiğini belirtmekte pek bir sakınca görmüyoruz.

10. Dalyan'da Tüplü Dalış

Dalyan'da Tüplü Dalış

Eşsiz bir su altı canlılığına sahip olan bu bölge size cenneti dünyada iken yaşatacak.

11. Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi

Doğaya aşık olabileceğiniz dünya harikalarından olan bu konum baş döndürücü bir güzelliğe sahip. İşletmeler yetersiz olsa da vadiyi izlemenin içinde yürümenin hazzı anlatılmaz yaşanır seviyesinde.

12. Kabak Koyu

Kabak Koyu

Denizden çıkmak istemeyeceğiniz eşi benzeri az bulunur bir koy olan lokasyona tekrar tekrar gelmek isteyeceğinize eminiz.

Fethiye yeşilin tam yeşil, mavinin ise tam mavi olduğu yegane yerlerden biri.Tatilinizi dolu dolu geçirmek istiyorsanız mutlaka Fethiye'ye uğramalısınız.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.