OFPOF

Tatil Sezonu Açıldı! İşte En Kolay Valiz Hazırlama Yöntemleri

-
407
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Tatil Sezonu Açıldı! İşte En Kolay Valiz Hazırlama Yöntemleri
334 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Tatil demek eğlence demek. Peki valiz hazırlığı desek herkes ortadan kaybolacaktır eminiz. Size en kolay valiz hazırlamanın ipuçlarını veriyoruz.

Havaların ısınması ve yaz mevsiminin yaklaşması ile herkes tatil hayalleri kurmaya, planlar yapmaya başladı. Tabii ki de tatil planlarının ilk ayağını alışveriş kısmı oluştururken bundan sonraki ve belki de en önemli kısmı da yapılan alışveriş sonrası tatil için valiz hazırlamak olacaktır.

Bu yazımızda sizler için valiz hazırlamanın kolay yolları hakkında ipuçları vereceğiz.

1. Kıyafetleri dökün ortaya.

Kıyafetleri dökün ortaya.

Yanınıza götürmeyi planladığınız her şeyi bir bir ortaya dökün.

2. Gelişigüzel valize doldurun.

Gelişigüzel valize doldurun.

Ardından valizinize koymayı planladığınız eşyaları gelişigüzel valize doldurun ki valizinizin uygun olup olmadığı konusunda bir fikir edinin.

3. Bu biraz zorlayabilir.

Bu biraz zorlayabilir.

Ardından kapatma işlemine geçin, fakat her şeyi götüreceksiniz diye de valizin üzerinde 100 tonluk pres gücü uygulamaktan vazgeçin. Yoksa yolun ortasında patlayıp sizi ortada bırakır.

4. Yine sığdıramadınız.

Yine sığdıramadınız.

Her şeyin sığmadığını göreceksiniz ve elli çift ayakkabı veya terlik götürmenin mantıksız olduğunu farkedip bunlardan en çok ihtiyacınız olanları koyun geri kalanı gelince giyebilirsiniz.

5. Dost yardımı şart.

Dost yardımı şart.

tatil için kolay valiz hazırlamanızı sağlayacak bir başka etken de sizi çok iyi tanıyan bir dost. Bu da nerden çıktı demeyin. Bazı arkadaşlarınız vardır ki sizi sizden daha iyi tanır. Neleri hiç kullanmadığınızı ve boşa getirdiğinizi, nelere gerçekten ihtiyacınız olduğunu, kaç çift ayakkabı ne kadar giysinin yeterli geleceği konusunda size göre sizden daha objektif değerlendirme yapıp valizine koymanız gereken ürünleri belirlemenizi kolaylaştırıp sizi de çok büyük bir yükün altından kurtaracaktır.

6. Sıra yerleştirmede.

Sıra yerleştirmede.

Bütün her şeyi belirlediniz ve artık yerleştirme zamanının geldiğini mi düşünüyorsunuz. Bu durumda her objeyi kategorize edip kümeler haline getirmeniz ve oluşturmuş olduğunuz bu kümelere göre de bavulunuza yerleştirmeyi seçmeniz tatilinizde işinizi kolaylaştıracak ve oluşabilecek karmaşıklığın da önüne geçmiş olacaksınız.

7. Ayakkabılarınızı kutu ile değil poşet ile koymanız size yer kazancı sağlayacaktır.

Ayakkabılarınızı kutu ile değil poşet ile koymanız size yer kazancı sağlayacaktır.

Unutmayın bütün bu işlemlerde seçtiğiniz valizinizin boyutu da çok önemlidir.

Lütfen bu konuyu en son düşünmeyin en başta yapmanız gereken şey bu idi. Kaç günlük tatile gidiyorum ve benim hangi boyutta ebatlarda bir valize ihtiyacım var sorusunu kendinize sormayı unutmayın.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.