OFPOF

Tatil Koylarına Bakmadan Geçmek Olmaz

-
1.7b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Tatil Koylarına Bakmadan Geçmek Olmaz
1.306 izlenme
Ofpofer
-

Ülkemizde olup da gitmemek olmaz dedirten derecede birbirinden güzel tatil koyları.

1. Bademli Koyu, Dikili, İzmir

Bademli Koyu, Dikili, İzmir

Sakin, huzurlu, kafa dinlemek için harika bir seçenek olan Bademli Koyu; mavi ve yeşilin buluştuğu eşsiz güzelliklerinden bir tanesi değerlendirin derim.

2. Suvla Koyu, Çanakkale

Suvla Koyu, Çanakkale

Ege Denizi'nin Gelibolu Yarımadası dolaylarında ve Saros Körfezi'nin güneyinde bulunan Suvla Koyu, henüz insanların keşfedemediği saklı cennetlerden bir tanesi. Sakin bir yer arayanlar için birebir.

3. Kekova Koyu, Antalya

Kekova Koyu, Antalya

Görüp görebileceğiniz en şirin yerlerden bir tanesi olan, kesinlikle Akdeniz'in en güzel olduğu yerlerden bir tanesi.

4. Kiriş Koyu, Kemer, Antalya

Kiriş Koyu, Kemer, Antalya

Sualtı dalışı için güzel bir seçenek olabilecek Kiriş Koyu, denizin berraklığıyla harika bir seçenek.

5. Kargı Koyu, Datça, Muğla

Kargı Koyu, Datça, Muğla

Taşlardan denize girilmesi zor gibi gözükse de suyun berraklığı sayesinde suyun dibi 25-30 metreden dahi görülebiliyor. Kimilerine göre Datça'nın en iyisi.

6. Bedri Rahmi Koyu, Fethiye, Muğla

Bedri Rahmi Koyu, Fethiye, Muğla

Göcek'in en sakin, bir o kadar da huzurlu koylarından bir tanesi olan Bedri Rahmi Koyu adını; Bedri Rahmi Eyüboğlu'nun bu koya gelip ve burada bulunan büyük bir kayaya balık resmi yapması sonrasında koyun adı Bedri Rahmi Koyu olarak anılmaya başlanmıştır.

7. Sarsala Koyu, Fethiye, Muğla

Sarsala Koyu, Fethiye, Muğla

harika denizi ile cennetten bir köşe olan Sarsala Koyu'nun tek dezavantajı biraz zahmetli olan yolları.

8. Çiftlik Koyu, Datça, Muğla

Çiftlik Koyu, Datça, Muğla

Datça’ya 30 km mesafede bulunan koyda Aktur tatil sitesi bulunuyor, buradan faydalanma bu sitenin denetiminde. Lokantalar, konaklama tesisleri bulunuyor.

9. Göbün Koyu, Fethiye, Muğla

Göbün Koyu, Fethiye, Muğla

Doğası ve deniziyle gidenlerin cennetten bir parça olarak adlandırdığı Göbün Koyu Fethiye'nin en iyi koylarından bir tanesi.

10. Ekinci Koyu, Köyceğiz, Muğla

Ekinci Koyu, Köyceğiz, Muğla

Muğla ilimizde yer alan Ekincik görülmeye değer bir tabiata ve koya sahip. Muğla'dan vazgeçemeyenlerden iseniz Ekinci Koyunu mutlaka görmelisiniz.

11. Aya Yorgi Koyu, Çeşme, İzmir

Aya Yorgi Koyu, Çeşme, İzmir

Çeşme merkezine yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta bulunan koy sosyetik plajlara ev sahipliği yapıyor. Akıllara durgunluk verecek güzellikte bir denizi var havuzda gibisiniz adeta, Çeşme'nin deli esen rüzgarından uzakta bir koy olan Aya Yorgi Koyu; inceden esen hafif bir rüzgarla güneşlenmenin keyfini sonuna kadar çıkarabileceğiniz harika bir koy.

12. Bitez Koyu, Bodrum, Muğla

Bitez Koyu, Bodrum, Muğla

Bitez ya da dere yatakları boyunca yer alan mandalina, limon ve zeytin bahçelerinden dolayı halk arasındaki ismiyle Ağaçlı Köyü. Adına her ne derseniz deyin, ama burayı adım adım yaşayın. Temiz denizi ve  sakin yapısıyla güzel bir tatil geçirmek isteyenlerin tercih ettiği Bitez'e giderseniz, Bitez'de dondurma yemeden dönmeyin.

13. Gideros Koyu, Kastamonu

Gideros Koyu, Kastamonu

Karadeniz’deki kartpostallık bir manzaraya sahip olan Gideros Koyu, sessiz sakin bir tatil isteyenler için adeta biçilmiş bir kaftan niteliğinde. Gözlerinizi açtığınızda hem yeşili hem de maviyi görebilmenin huzurunu yaşamak isteyenler burada bulunan otel veya pansiyonların birinde konaklayabilirler.

14. Kelebekler Vadisi, Fethiye, Muğla

Kelebekler Vadisi, Fethiye, Muğla

Doğası ve tarihi dokusu ile yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan Fethiye, Akdeniz ve Ege bölgesini ayıran çizgide yer almaktadır. Kelebekler Vadisinde, Kaplan cinsindeki kelebeklere merhaba diyebilirsiniz. Sadece özel ve tur tekneleriyle gidilen bu bölgeye hayran kalacaksınız. Belirtmek gerekirse denizi çok temiz ama biraz çakıllıdır.

15. Kilimli Koyu, Ağva, İstanbul

Kilimli Koyu, Ağva, İstanbul

Kilimli Koyu, Ağva'ya bağlı koylardan belki de içlerinde en bakir olanı. Buraya yaptığınız seyahatinizde arta kalan saatlerinizi çevredeki diğer koyları gezerek veya doğa yürüyüşleri yaparak geçirebilirsiniz.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.