OFPOF

Sömestr Tatilinde Yurt Dışında Gezilebilecek 10 Yer

-
690
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sömestr Tatilinde Yurt Dışında Gezilebilecek 10 Yer
5.896 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Sömestr tatilinde yurt dışında nerelere gidilir? Nerelerde kültür gezileri yapılabilir? İşte o yerler!

1. Disneyland Paris

Disneyland Paris

Dünyanın en çok ziyaret edilen tema parklarından biri olan Disneyland Paris sömestr tatilinde hem gençlerin hem çocukların hem de yetişkinlerin en çok eğlenebileceği gezilerden biri olabilir. 

2. Güney Afrika Turu

Güney Afrika Turu

Hem eşsiz hayvan türleri hem de kültürel mirası ile genç yaştakilerin ve yetişkinlerin yapabileceği eğlenceli gezilerden biri olabilecek Güney Afrika, ayrıca ülkemizdeki soğuk havaya nazaran hakim olan sıcak havalar da size iyi gelecektir.

3. Barselona

Barselona

Yalnızca İspanya'nın değil tüm dünyanın en iyi kültürel zenginliğe sahip şehri olan Barselona, hem kültürel yapıları, hem dünyaca ün yapmış spor faaliyetleri hem de metropol yapısı ile sömestr tatilinde yapılacak en güzel kültür gezilerinden biri olabilir.

4. Dubai

Dubai

Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan yedi emirlikten birisi olan Dubai dünya çapında bir kent olarak ticari ve kültürel bir merkez, kozmopolit bir metropol kenttir. Muhteşem yapıları ve otelleri ile tam anlamıyla ışıl ışıldır. Sömestr tatili için güzel bir seçenek olan Dubai, yapıları ile sizleri etkileyebilir.

5. Hindistan

Hindistan

20'den fazla farklı dil ve farklı kültürlerin aynı anda yaşandığı kültürel zenginliğe sahip Hindistan, rengarenk insanları, şehir yapıları ve tarih kokan sokakları ile sömestr tatili için eğlenceli bir seçim olacaktır.

6. Roma

Roma

Roma, hem şehir hem de özel komün statüsü taşırmaktadır. Yapıtlarda, eserlerde, sokaklarda, günlük yaşantıda tarihi vurguların hâlâ silinmediği şehir olan Roma, sömestr tatilinde kültür gezisi yapmayı düşünenler için çok iyi bir seçim olacaktır.

7. Küba

Küba

Karayipler'de bir ada ülkesi olan Küba, deniz mahsulleri, renkli arabaları ve renkli insnalarıyla mısır ve siyah fasulyeyi de tadabileceğiniz en güzel ülkelerden biridir. müzik ve edebiyatın pek sevildiği bu ülkede sakin bir sömestr tatili yapabilirsiniz.

8. Paris

Paris

Notre Dame Katedrali, Louvre Müzesi, Eyfel Kulesi, Şanzelize ve Disneyland gibi önemli gezi mekanları ile dünyanın en güzel şehirlerinden sayılan Paris kültür gezilerinde her zaman en popüler yerlerden biri olmuştur. Paris sizin ve ailenizin geçirebileceği en iyi tatilde başrol olabilir.

9. Benelux

Benelux

Belçika, Hollanda ve Lüksemburg'u içerisine alan Benelux ülkemizde en çok tercih edilen gezilerden biridir. Hem metropol şehir hem de sosyal yaşam standartlarının üst düzey olduğu bu şehirlerde gezme imkanı sunan toplu geziler ile aileniz ile birlikte bambaşka tecrübelere yelken açabilirsiniz.

10. Phuket

Phuket

Güneydoğu Asya ülkesi Tayland'ın dünyaca ünlü Turizm adasının başkenti olan ''Phuket'' tertemiz denizi ve sahili ile tatil yapmak isteyenlerin en gözde tercihlerindendir. Phuket, tatili ile hem soğuk havalardan kaçmış hem de eşsiz bir deniz-kum-güneş tatili yapmış olursunuz.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.