OFPOF

Sömestr Tatilinde Türkiye'de Gezilecek 10 Yer

-
1.8b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sömestr Tatilinde Türkiye'de Gezilecek 10 Yer
14.541 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Tatil zamanı yaklaşmışken ister yalnız, ister de ailenizle doyasıya gezebileceğiniz en güzel tatil yerlerini görmek ister misiniz?

tatil zamanı yaklaşıyor. Okulların tatile girmesini sadece çocuklar değil, yoğun iş stresinden bunalan büyükler de tatilin gelmesini dört gözle bekliyorlar. Sömestr tatilinde evde boş boş durmak istemeyenler için Türkiye'de gezebilecekleri pek çok yer bulunmakta. Adeta doğanın dünyamıza hediyesi olan Türkiye'mizde tatilin keyfini doya doya çıkarmak isteyenler için çeşitli alternatifler mevcut. Ayrıca spor ve adrenalin tutkunları için de kışın bu güzel zamanlarında kayak yapmak olmazsa olmazlardan. Hadi cennetten bir köşe gibi olan ülkemizin birbirinden güzel tatil yerlerini birlikte keşfedelim.

10. Kaz Dağı, Çanakkale

Kaz Dağı, Çanakkale

Yine stresten uzak kalmak isteyenlerin tercih edebileceği ideal yerlerden olan Kaz Dağları, Çanakkale'nin en güzel mekanlarından birisi. Doğada yürüyüş yapmayı sevenler için güzel bir imkan sunan Kazdağı, sömestr tatilinizi keyifle geçirmenizi sağlayacak.

9. Eskişehir

Eskişehir

Eğer soğuk havayı gerçekten çok seviyorsanız, sömestrda Eskişehir'e gitmeyi tercih edebilirsiniz. Adeta öğrenci şehrine dönüşmüş olan Eskişehir, kış aylarında ayrı bir güzellikte. Kışın dondurucu soğuğunu önemsemiyorsanız, kesinlikle görmeniz gereken yerlerden birisi de Eskişehir.

8. Kapadokya, Nevşehir

Kapadokya, Nevşehir

Yaz kış gidilebilecek muhteşem güzelliğe sahip Kapadokya'yı, kışın görmediyseniz bu sömestr tatilinde denemenizde bir fayda var. Toprağı örten bembeyaz kar üzerinde ister yürüyün, ister sıcak hava balonları ile Kapadokya'yı tepeden seyredin. Orada geçirdiğiniz zamandan inanılmaz bir haz alacaksınız.

7. Mardin

Mardin

Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan Mardin, tarihi ve kültürü ile dikkat çekiyor. Süryani ve Ermeni mimarisinin oluşturduğu evleri görmek, çok farklı hissetmenizi sağlayacak. Tarihe ve kültüre düşkünseniz, kesinlikle Mardin'e gitmelisiniz.

6. Safranbolu, Karabük

Safranbolu, Karabük

Karabük ilinin turistik bir ilçesi olan bu küçük yerleşim yeri, tarih sevenler için mutlaka gidilmesi gereken yerler arasında. Sömestr tatilinde vaktinizi ayırıp gezmeniz gereken bir yer olan Safranbolu'da, kışın oluşturduğu muhteşem manzaralara hayran kalacaksınız.

5. Pamukkale, Denizli

Pamukkale, Denizli

UNESCO'nun dünya Kültür Mirası listesinde yer alan ve doğanın muhteşemliğini ispatlayan Pamukkale, tatil için gidilebilecek en iyi seçeneklerden birisi. Özellikle bu sene kışın soğuk olması ve bol bol kar yağması, beyaz cennet olarak da adlandırılan Pamukkale'nin çok daha güzel görünüm kazanmasını sağladı.

4. Kartepe, Kocaeli,

Kartepe, Kocaeli,

Kocaeli'de bulunan Kartepe'de, hem kayak yapabilir hem de birbirinden güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Arkadaşlarınızla veya ailenizle gitmeniz için ideal olan Kartepe'de, sömestr tatilinizi en eğlenceli şekilde geçirebilirsiniz.

3. Abant, Bolu

Abant, Bolu

Her mevsim güzel olan Abant, özellikle kış aylarında daha da güzel oluyor. Göl kenarında stresten uzak bir tatil yapmak isteyenler için ideal bir seçim haline gelen Abant, sömestr tatili için en iyi seçeneklerden birisi.

2. Kartalkaya, Bolu

Kartalkaya, Bolu

Bir diğer kayak cenneti olan Kartalkaya, Bolu'da bulunuyor. Adrenalini doruklarda yaşamak isteyenler için vazgeçilmez bir tatil mekanı olan Kartalkaya'da karın keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

1. Uludağ, Bursa

Uludağ, Bursa

Kışın şüphesiz en çok tercih edilen yerlerinden biri olan Uludağ, özellikle kayak ve diğer kış sporlarını sevenlerin gittiği bir yer haline geldi. Bu sömestr tatilinde ailenizle aşağı doğru kaymanın keyfini yaşayabilir veya arkadaşlarınızla yarışabilirsiniz.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.