OFPOF

Şehir Gürültüsünden Uzak Doğayla Baş Başa Müthiş Yerler

-
1.3b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Şehir Gürültüsünden Uzak Doğayla Baş Başa Müthiş Yerler
1.036 izlenme
Ofpofer
-

Metropollerden kaçmak araba kornalarından uzak durmak doğayla baş başa kalmak isteyenlere..

Metropollerdeki kalabalıktan, gürültüden, hava kirliliğinden bunaldığınız bir anda kaçıp kafanızı dinleyebileceğiniz, huzur bulabileceğiniz yerleri birkaç bilgilendirici küçük not ile sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bafa Gölü

Bafa Gölü

 Bafa Gölü, Prehistorik Döneme ait sayısız mağara ve içlerinde bulunan resimlerle ve mimari yapılarla tarihe yön vermiştir. Ayrıca o dönemlerde yaşayan keşişlere de bir sığınak olmuştur.


Antik yürüyüş yolları ve dağlık alanlarıyla kamp ve trekking’in adreslerinden biri olan Bafa Gölü tarihiyle ve doğasıyla, ressamlara, sporculara ve doğaseverlere ilham vermektedir.

Sülüklü Göl

Sülüklü Göl

İsmine aldanmayın belki de aradığınız yer tam olarak burası. Muhteşem bir tektonik göl ve etrafı yemyeşil ormanla kaplı.

Burası nerede mi?

Sülüklü Göl, Bolu ilinin Mudurnu ilçesinde Tavşansuyu Köyü içinde yer alır. Akyazı beldesine komşudur. Ulaşım da buradan sağlanır.

Ihlara Vadisi

Ihlara Vadisi

Gerek doğası gerekse tarihi ile sizi maceraya sürükleyecek bir yer olan Ihlara Vadisi; Aksaray iline 40, Güzelyurt ilçesine 7 km mesafededir 

Trekking  ve kamp yapmak için her imkana sahip olan Ihlara Vadisi hem ruhunuza hem de zengin şifalı su kaynaklarıyla bedeninize iyi gelecektir.

Erikli Yaylası

Erikli Yaylası

Eğer kendinizi ağaçlar arasında kaybolmuş ve etrafında kuş, böcek ve su sesi duyabileceğiniz bir yerde hayal ettiyseniz ve bir yüzme molası vermek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Burası Erikli Yaylası ve şelaleleri ile de meşhur. Keşfe çıkacağınız zaman mutlaka yanınızda biri bulunmasını kesinlikle tavsiye ederiz. doğa ile iç içe olup sevdiklerinizle beraber hem eğlenip hem de güzel vakit geçirebileceğiniz kamp ve trekking alanlarından biri..

Ula Kanyonu

Ula Kanyonu

Eğer yeryüzünde bir cennet olduğuna inanıyorsanız kendinize zaman ayırıp buraya gelmelisiniz. Torosların eteklerinde sırtını Sandraz Dağlarına yaslayan bu yer mükemmel doğası ile sizi gerçekten büyüleyecek. Doğanın uyandığı, gerçek yüzünü gösterdiği bahar mevsiminde ise hareketlenen, deliren şelalelerini kesinlikle görmelisiniz.

Bozcaada

Bozcaada

Çanakkale’den rahatlıkla ulaşabileceğiniz ada, harika plajlara sahiptir. Şarap cenneti olarak isimlendirmekte doğru olur, zira adada enfes şaraplar imal ediliyor.

Yedigöller

Yedigöller

İsmini içerisinde bulunan 7 adet gölden alır. İçerisinde barındırdığı bitki çeşitliliği ve hayvan çeşitliliği ile doğanın tadına varabileceğiniz bir alan konumundadır. Bu eşsiz manzarayı seyredebileceğiniz tepeler mevcuttur. harika manzarası, farklı arazi şekilleri, yürüyüş parkurları, şelaleleri ile doğa fotoğrafları çekebileceğiniz, yürüyüş ve kamp gibi faaliyetlerinde yapabileceğiniz enfes bir bölgedir.

Ayder Yaylası

Ayder Yaylası

1350 metre rakımda, ladin ve kayın ormanlarıyla kaplı doğa harikası bir yerdir. Bir kaplıcaya ev sahipliği yapar. Sessiz sakin yapısı ve eşsiz doğası ile huzurlu günler geçirebileceğiniz bir Karadeniz yaylasıdır.

Assos

Assos

Çanakkalede sessiz sakin bünyesi, antik tarihi ve eşsiz doğasıyla harika vakit geçirebileceğiniz, huzur bulacağınız alanlardan birisidir. tarih boyunca Yunan, Makedon, Perslere ev sahipliği yapmıştır. Mavi berrak denizi, gece üzerine düşen yakamozu seyre dalabileceğiniz harika bir yer.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.