OFPOF

Samos Adası Yolcuları Dikkat: Yunanistan'ın Samos Adası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

-
476
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Samos Adası Yolcuları Dikkat: Yunanistan'ın Samos Adası Hakkında Bilinmesi Gerekenler
0 izlenme
Ofpofer
-

Bilinmesi gereken çok değerli Samos gezi tavsiyeleri. Samos tatilinizi en iyi şekilde geçirebilmeniz için mutlaka okumanız gereken bir yazı.

Yaz geldi, çiçekler açtı, arılar hep çalıştı... Bu şarkı yazıyı iş yerinden okuyan emektar arkadaşlara gelsin.

tatil zaten her an olmuyor bu sebep ile her anı çok değerli, bunun için sizlerle Samos Adası bilgilerini paylaşacağız, eğer gidecekseniz zamandan tasarruf edin ve çok eğlenin.

Kuşadası - Samos Feribot

Kuşadası - Samos Feribot

İndi bindi çok önemli! Kuşadası'nda pasaport işlemlerinden dolayı sıra beklemek maalesef engellenemez bir zaman kaybı hatta feribot genelde seferinden 10-15 dakika geç kalkıyor. Ancak Samos'a girişte zaman kazanmak mümkün. Samos adası karşıdan göründüğü an iniş kapısının yakınlarında beklemeye alırsanız kendinizi, ilk inenlerden olursunuz ve güneşin altında beklemek zorunda kalmazsınız. Kuşadası'ndan biniş ve iniş feribotun arkasından, Samosta ise sol taraftan oluyor, bilginize.

Araç Kiralama

Araç Kiralama

Kesinlikle ama kesinlikle ATV (quad bike) kiralamalısınız ki dağ tepe bayır gezip bütün güzel koylara ulaşıp, denizin tadına varın. Rezervasyonu Samos'a gitmeden yapmanızı tavsiye ederiz yoksa bulamayabilirsiniz.

Nerede kalınmalı?

Nerede kalınmalı?

Feribot Pythagorion'a yanaşıyor. Pythagorion daha turistik bir kasaba. Kıyı şeridi boyunca restoranlar ve denize girebileceğiniz plajlar mevcut. Ayrıca hediyelik eşya bulabileceğiniz küçük bir çarşısı var. Ama gece eğlence mekanları ve beach clublar Pythagorion'a 20-30 km uzaklıkta yer alıyor bu sebep ile tavsiyem,z ATV kiralamanız ve Vathi kasabasında konaklama ayarlamanız.

Samos- VATHY

Samos- VATHY

Pythagorion'a 20-30 km mesafede araç ile kolayca ulaşabileceğiniz bir kasaba. Restoranları ve mağazaları daha yerel. eğlence mekanları ve beach clubları, çok güzel kafeleri ve pubları var.

Lemonaki Beach

Lemonaki Beach

Sakin bir plaj, müzik yok ama manzarası, denizi ve yemekleri harika. Kesinlikle görülmesi gereken bir yer, şemsiye ve şezlong ücretsiz.

Livadaki Beach

Livadaki Beach
harika ötesi bir yer. müzik var ve deniz muhteşem, yiyecek ve içecekleri çok lezzetli. güzel kokteylleri mevcut. Fiyatları çok uygun. Ücretsiz kullanabileceğiniz kanolar var. Gidip görmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Vourliotes Gün Batımı

Vourliotes Gün Batımı

Gün batımında muhteşem manzara ve Vourliotes'e ulaşmak için geçilen yollar görülmeye değer. ATV ile yeşilliklerin içinde tepeye tırmanmak gerçekten müthiş. Vourliotes; yemek yedikten sonra hediyelik eşya alışverişi yapabileceğiniz sokaklara da sahip güzel bir kasaba.

Samos Geceleri

Samos Geceleri

Tamamı denizin üstünde yer alan 5 adet yanyana farklı gece klubu mevcut. Konsept olarak ve içerik olarak çok benzerler. Giriş ücreti olmadığı için tüm gece boyunca tamamını gezebilirsiniz.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.