OFPOF

Mutlaka Görülmesi Gereken Dünyadaki En Mükemmel Adalar

-
801
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Mutlaka Görülmesi Gereken Dünyadaki En Mükemmel Adalar
577 izlenme
Ofpofer
-

Bazen gün batımını seyretmek bazende şelaleler altında yüzerek tatil yapılabilecek en iyi tropikal adalar

Maui Adası-Havai

Gün doğuşunu 3 bin metre yükseklikteki bir volkanın tepesinden seyretmek, şelaleler altında yüzmek, kraterlerde yürüyüş yapmak ve beyaz, kızıl, hatta siyah kumlu plajlarda lüks içinde vakit geçirmek kulağınıza cennetten bir parça gibi geliyorsa, o zaman Maui sizi bekliyor. Maui, hem normal sörf hem de rüzgar sörfü için uygun bir yerdir. Veya isterseniz bir katamarana atlayarak, denizden çıkan ve pek çok deniz canlısını barındıran bir krater olan Molokini Adasında tüplü ve tüpsüz dalışlar yapın. Golf, güzel yemekler, şaraplar, müzeler ve plajda yudumlayacağınız bir mai tai mükemmel bir tropikal tatili oluşturan parçalar arasında sayılabilir.

 

Mutlaka Görülmesi Gereken Dünyadaki En Mükemmel Adalar-2gd8pe105x

 

Mutlaka Görülmesi Gereken Dünyadaki En Mükemmel Adalar-68jbkojmxz

 

 

Santorini Adası-Cyclades

 

Büyüleyici Santorini bambaşkadır. Coğrafi yenilik takdire değerdir. Adadaki popüler siyah volkanik Perissa ve Kamari kumsalları ile (arkeoloji meraklılarının gideceği yer olan) Akrotiri yakınındaki meşhur Kızıl Kumsal çok ilgi çeken yerlerdir. Santorini Kiklad adalarında dev bir lagünü çevreler ve gökyüzüne uzanan yüksek kasabalarda baş döndürücü manzaralar, seçmeci bir mutfak, güzel galeriler, canlı bir gece hayatı ve mükemmel şaraplar sunar

 

Mutlaka Görülmesi Gereken Dünyadaki En Mükemmel Adalar-jyane0fwct

 

Mutlaka Görülmesi Gereken Dünyadaki En Mükemmel Adalar-7eakl1yl03

 

 

Jamaika

 

Jamaika aslında Afrika, Asya, Avrupa ve Orta Doğu kültürlerinin bir birleşme noktasıdır. Bu çeşitliliği güçlü zanaat geleneğinde, sanatlarında ve kendine özgü yemek kültüründe de (örneğin, ake, tuzlama balık, kızartılmış ekmek ağacı) görürsünüz. Tatilinizi ünlü uçurumdan atlama noktası Negril Kayalıklarında yeni zirvelere taşıyın. Jamaika’da, upuzun plajlar, bozulmamış koylar, engebeli dağlar, şelaleler, mağaralar ve güneş ışığının yanında, sörf, at gezintileri ve yunuslarla yüzme olanakları da vardır.

 

Mutlaka Görülmesi Gereken Dünyadaki En Mükemmel Adalar-ifa3rvraho

 


Providenciales-Turks ve Caicos Adaları

 

Tüple dalış, ata binme, güneşlenme… hangisini istiyorsanız seçin. "Provo” pek çok çifte bu tablo güzelliğindeki kıyılarda el ele dolaşma imkânı sunuyor. Adanın kendisi oldukça sessiz; kalabalıklardan daha da uzaklaşmak için Malcolm Plajını deneyin.

 

Mutlaka Görülmesi Gereken Dünyadaki En Mükemmel Adalar-a1nko2u4x7

 

Mutlaka Görülmesi Gereken Dünyadaki En Mükemmel Adalar-x5l8o78nsh


Bali-Endonezya

Endonezya Adası olan Bali, hem maceraperestler hem de huzurlu bir tatil isteyenler için favori bir mekan. Bali'nin beyaz kumsalının uzandığı deniz, dalış için mükemmel bir mekandır. Aynı zamanda da maymunların cirit attığı ve gizli taş tapınakların olduğu gür ormanları da keşfedilmeyi beklemektedir. Batur Dağı’na çıkmak için engebeli bir yoldan gitmek zorunda kalsanız da büyüleyici manzara bütün yorgunluğunuzu alacaktır. Ağrıyan kaslarınızı, Bali’nin lüks spa merkezlerinden birinde yaptıracağınız masaj ile dinlendirebilirsiniz.

 

Mutlaka Görülmesi Gereken Dünyadaki En Mükemmel Adalar-qbw1env6yc

 

Mutlaka Görülmesi Gereken Dünyadaki En Mükemmel Adalar-t9dht2in5g

 


Mayorka-Balearic Adaları

 

Chopin ve Miro’ya ilham vermiş olan bu rüya gibi ada bahar tatilinde gidilecek favori mekan olması bakımından ünlüdür. Yine de merak etmeyin, baharda okul tatili zamanı gelirseniz, gençler için de çok şey vardır. Marineland’ın yunusları, deniz aslanlarının gösterileri ve çocuklara özel plaj ile aileler de burayı tercih etmektedir. Trenlere bayılan ve daha yeni yürümeye başlamış bir çocuğunuz varsa, Palma ile Soller arasında çalıştırılan antika mutlaka görmeniz gereken bir şeydir.

 

Mutlaka Görülmesi Gereken Dünyadaki En Mükemmel Adalar-u2lf0amhxe

 

Mutlaka Görülmesi Gereken Dünyadaki En Mükemmel Adalar-ynqvo5ij0h

 

Morityus-Afrika

 

Muhtemelen Afrika’nın en zengin yeri olan Mauritius, yapacak tonla şey bulabileceğiniz tropikal bir cennettir. 60 km’ye 45 km boyutundaki bu adanın modern başkenti Port Louis, yeniden canlandırılmış kıyı bölgesi ve kalabalık pazarıyla hareketli bir limandır. Ancak birçok turist daha ziyade Mont Choisy, sakin kıyılarıyla bilinen Trou-aux-Biches ya da tüplü dalışçılarıyla popüler olan Flic en Flac gibi tatil bölgelerine yönelmektedir. Rivière Noire derin deniz balıkçılığıyla ilgilenenler için idealdir.

 

 

 

Mutlaka Görülmesi Gereken Dünyadaki En Mükemmel Adalar-w4pakjb47g

 


Bora Bora-Society Adaları

 

Turkuvaz renkli lagünler, yumuşak beyaz kumlar ve koyu turuncu gün batımları adada o kadar romantik bir manzara oluşturur ki bir kez daha vurgularlar. Mercan Bahçeleri veya Tupitipiti Noktası etrafında gezinirken tropikal balıklarla kaynaşırsınız veya rehbersiz bir turda, bir zamanlar volkanik olan Otemanu Dağının muhteşem manzaraları içinize işlerken rahatlarsınız. Lagoonarium'da köpek balığı besleyenleri seyredebilir ve kaplumbağalarla birlikte yüzebilirsiniz. Günü, adanın iyi Fransız restoranlarından birinde lezzetli bir yemekle ve ardından yıldızların altında tropikal bir kokteyli yudumlayarak taçlandırın.

 

Mutlaka Görülmesi Gereken Dünyadaki En Mükemmel Adalar-k1i7fsg30d

Mutlaka Görülmesi Gereken Dünyadaki En Mükemmel Adalar-g9274qbmal


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık